Japonská umelkyňa premieňa textil na dychberúce koraly: Pozrite si výber tých najlepších

2379

Umenie spojené s textilom neustále prekračuje vlastné hranice. Kedysi tradičné výšivky, pletenie, gobelín, tkanie a drotárstvo sa rozšírili za hranice remesla. Umelci dnes využívajú rôzne druhy techník a textilu, aby objavili nové možnosti tohto média. Jednou z nich je aj Mariko Kusumuto, japonská umelkyňa, ktorá premieňa textil na kúzla podmorského sveta.

Umelkyňa v súčasnosti žije v Bostone, kde sa venuje tvorbe koralov a morských živočíchov. Využíva na to mäkký materiál, ako napríklad polyester, nylon alebo bavlna. Aby jej diela držali požadovaný tvar, požíva kovové podpery. Tie kopírujú vlastnosti koralov. Pri tvorbe svojich sôch využíva jemné a priesvitné látky, čo im dodáva realistický vizuál. Sú pritom jemné na dotyk a vykresľujú krehkosť predmetu. Každému kúsku venuje obrovské množstvo času a pozornosti, čoho výsledkom sú zložité a dokonale prepracované textúry. Ide napríklad o úchvatné pavučiny alebo plutvy, ale aj množstvo iných precízne vytvorených motívov.

Kusumoto spája svoje diela do celkov, čím vytvára komplexné morské ekosystémy plné farieb a rôznorodých textúr. Uviedla, že pri práci jej pohľad na diela stimuluje myseľ a zmysly. Jednotlivým javom dáva nové podoby, ktoré môžeme opísať ako surrealistické, zábavné alebo nečakané. Ak vás jej tvorba zaujala, nezabudnite ju sledovať na Instagrame, aby ste sa mohli kochať jej novými výtvormi.

Zdroj

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre