“ Zabijú ma“ Podelila sa cestovateľka na svojom Facebooku predtým ako zomrela

6719

Emma Kelty, tak ako mnoho dnešných cestovateľov a dobrodruhov, opustila svoje zamestnanie riaditeľky strednej školy v Anglicku aby sa mohla vydať oproti dobrodružstvu. Za sebou mala už niekoľko úspechov, ako napríklad solo trip na Juzný Pól či 2600 míľ horolezectva.

Jej posledným cieľom bolo zdolanie rieky Amazonky od zdroja v Peruánskych Andách až po Atlantický oceán. Kelty sa počas svojej poslednej cesty delila o všetky zážitky so svojími priateľmi na Facebooku.

Jeden zo statusov hovorí napríklad o 30- 50 chlapíkoch, ktorí boli ozbrojení šípmi a automatickými zbraňami a plavili sa po rieke.

 

Status, ktorý pôvodne vyznel sarkasticky a odľahčujúco sa neskôr ukázal ako pravdivý. Emma v ňom hovorí o tom, že jej ukradnú loď a zabijú ju. Status vyznie tak, že Emmu niekto pred jej dobrodružstvom varoval.

13. Septembra 2017 bola Emma Kelty zastrelená dvoma výstrelmi z brokovnice a hodená do rieky neďaleko mesta Lauro Sodre. Podľa polície malo ísť o 7 útočníkov, ktorí prepadli camp angličanky a okradli ju . Polícia zadržala troch.

Foto: Facebook

Zdroj

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

2 Komentáre
Najhodnotnejšie
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
saša
9. septembra 2018 16:45

je smutné, že pár tupounů je schopno někoho zabít pro pár drobných…

getmeknown
11. septembra 2018 21:41

Ľudia vyhubili celé kontitenty aby získali nadvládu, zabiť jednotlivca pre majetok je maličkosť.