Dojemné zábery: Zachránené slonie mláďa si užíva svoj prvý kúpeľ

544

Síce, ako už názov článku prezrádza, môžu sa tieto zábery zdať dojemné, zároveň však odhaľujú krutú realitu zvierat vo svete. Thajsko je známe svojimi tropickými plážami, hrobkami a zrúcaninami. No jedným z najväčších lákadiel sú práve turistické atrakcie so slonmi. Ľudia z celého sveta sú ochotní zaplatiť nekresťanské peniaze za jednu jazdu na slonovi alebo za to, že im predvedie zábavné kúsky. Čo však nevidia je to, ako nehumánne sa s týmito zvieratami zaobchádza, keď sa predstavenie skončí.

Thajsko má v súčasnosti v zajatí viac než 4000 slonov. Väčšina z nich žije v kempoch, kde sú každý deň vystavované násilnému zaobchádzaniu, a to len preto, aby ich naučili predvádzať čísla na šou. Mláďatká od ich mám zoberú a žijú v naozaj krutých podmienkach. Organizácia Save Elephant Foundation (SEF), a thajská nezisková organizácia sa snažia zachrániť Ázijské slony pred spomínanými kempami. Keď navštívili jeden z nich, videli matku s mláďatkom. Priviazali ich reťazami a obe zvieratá vyzerali vychudnuto a vyhladovane.

Organizácia zistila, že len 4-mesačné mláďatko naozaj hladuje a musia ihneď zasiahnuť. Začali vyjednávať o okamžitom prepustení malého slona do prírodného parku, kde môže voľne žiť a dostane sa mu potrebnej opatery. 11. augusta 2021 bola ich žiadosť prijatá a ihneď sa pustili do záchrany týchto dvoch zvierat.

Pôvodný plán bol previezť kamiónom ich do Slonieho prírodného parku v Severnom Thajsku, obaja však odmietli nastúpiť.

Keďže sa park nachádza dve hodiny peši od kempu, záchrancovia sa rozhodli, že sa tam s nimi prejdú. Po príchode ich čakala torta na privítanie, oddýchli si a mláďatko, ktoré dostalo meno Chaba, zažilo svoj prvý kúpeľ v živote. Na fotografiách môžete vidieť, ako veľmi si ho užila.

Malá Chaba a jej mama BunMa zostanú v prírodnom parku, kde môžu zvyšok života stráviť voľným pohybom a s pocitom lásky od ich chovateľov. SEF potvrdilo, že Chaba rastie bez akýchkoľvek zdravotných problémov a spolu s mamou si užíva spoločnosť ostatných slonov v rezervácii.

Zdroj

Foto: AwesomeInventions

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre