Toto sú najviac záhadné miesta na svete. Sú prísne strážené alebo sa k nim nemôžete ani len priblížiť.

769

Neexistuje  nič zaujímavejšie, ako zakázané miesto. Skutočnosť, že niekde nemáte povolený vstup, vás tam láka ešte viac. V tomto zozname uvidíte od tajných „organizácii“ až po rôzne ostrovy. Jedná sa o miesta, ktoré sú ako magnety pre zvedavé mysle, pretože práve to záhadné nás častokrát najviac vábi.

Na tieto miesta na Zemi je buď zákaz vstupu zo známeho dôvodu alebo ostáva jeho účel záhadou. Niektoré pôsobia tajomne a majestátne iné miesta zase strašidelne. Nájdete medzi nimi aj miesta na ktoré rozhodne neodporúčame cestovať.

Svalbard Global Seed Vault, Nórsko

1 12
Photo by boredpanda
cb6cd0f0 5850 4181 8c57 c40b50070508
Svalbard Global Seed Vault Under Construction“ od Global Crop Diversity Trust  vďaka CC BY-NC-ND 2.0

Hlboko vo vnútri arktického kruhu, na nórskom ostrove Spitsbergen, je obrovská stavba ukrytá hlboko vo vnútri hory. Postavili ju, aby v prípade katastrofy ľudstvo zachovalo rozmanitosť svetových potravinových plodín a obnovilo rastlinné bohatstvo. Budova bola postavená tak, aby vydržala zemetrasenia i výbuchy. Postavili ju na také miesto, že aj keby sa všetok ľad na zemi roztopil, stále zostane nad hladinou mora. V súčasnosti sa tam nachádza 100 miliónov semien.

Ostrov North Sentinel, India

2 11
Photo by boredpanda

 

Ostrov North Sentinel je domovom kmeňa Sentinelese. Je jedným z mála na svete, ktorý nemá žiadny kontakt s modernou civilizáciou. Predpokladá sa, že kmeň prežíva vďaka lovu, rybolovu a zbieraním divokých rastlín. Prvá úspešná expedícia sa udiala v roku 1967. Napriek tomu kmeň odmieta akýkoľvek kontakt s moderným svetom, pretože násilne odháňa každého, kto sa tam pokúša vstúpiť. Každý, kto sa ocitne na jeho území, má takmer istú smrť. Preto je tam prísny zákaz vstupu.

Katakomby, Paríž

3 13
Photo by boredpanda

 

Jedno z najznámejších tajomných a desivých miest sú katakomby v Paríži. Najprv slúžili ako tunelová sieť pre parížske míny, teraz je toto miesto skladom 6 miliónov mŕtvych tiel z konca 18. storočia. Veľmi malá časť týchto tunelov je síce otvorená pre verejnosť, kde môžete vidieť tisíce kostí i lebiek naskladaných dohromady, no až na 99% tohto dlhého, viac ako 270 km bludiska, je zakázané vstúpiť.

Oblasť 51, USA

4 13
Photo by boredpanda

 

Oblasť 51 je americká vojenská inštalácia, ktorá sa nachádza 100 kilometrov severne od Las Vegas. Je to taktiež považované za jedno z najzáhadnejších miest na svete, pretože americká vláda popierala jejo existenciu až do roku 2013. Teraz je známa najmä rôznymi teóriami a konšpiráciami o UFO. Oblasť v súčasnosti využíva hlavne CIA a americké vzdušné sily ako testovacie územie kvôli vzdialenej polohe. Mnohí ľudia si dodnes myslia, že je to aj miesto, kde vedci hľadajú havarovanú mimozemskú kozmickú loď. Vstup je tam úplne zakázaný.

Poveglia ostrov, Taliansko

5 12
Photo by boredpanda

Poveglia je ostrov známy ako jedno z najzáhadnejších a najstrašidelnejších miest na svete. Všetko sa začalo počas rímskej ríše, keď na ostrove umierali ľudia na mor. Neskôr, v stredoveku, keď sa epidémia vrátila, ostrov sa opäť stal domovom pre tisíce smrteľne chorých ľudí. Veľké množstvo ľudí bolo pochovaných v tých istých hroboch a tiež boli niektorí spálení.

Ľudia hovoria, že toto miesto bolo tak postihnuté spálenými a zhnitými ľudskými mŕtvolami, že tamojšia pôda je teraz z 50% zložená z ľudského popola. V roku 1922 tam otvorili psychiatriu. Stále môžete vidieť ľudské kosti na pobreží ostrova. Vstup je zakázaný, no aj keby nebol, nevedno či by sa našiel niekto, kto by tam chcel ísť.

Černobyľská zóna, Ukrajina

1 15
Photo by boredpanda

Rok 1986 je rokom tragickej jadrovej havárie, ktorá sa odohrala v Černobyle. V dôsledku vysokých úrovní žiarenia bolo miestnemu obyvateľstvu nariadená okamžitá evakuácia. Stále sa tam povaľujú opustené topánky, hračky a iné veci. Aj keď sa organizujú výlety, ktoré vám umožňujú vstup do niektorých miest, existuje však aj 30 kilometrová zóna, do ktorej je prísne zakázané vstupovať.

Hadí ostrov

2 14
Photo by boredpanda

Ilha da Queimada Grande sa nachádza pri pobreží Brazílie v Atlantickom oceáne. Je to jediné miesto, na ktorom žije zvláštny druh hada a chcú ho ochrániť. Ostrov je pre verejnosť uzavretý, keďže podľa odhadov pripadá na každý meter štvorcový jeden jedovatý had.

Ostrov Surtsey, Island

88
Photo by boredpanda

Surtsey je malý ostrov, ktorý vznikol v roku 1963 po obrovskej sopečnej erupcii, ktorá trvala tri roky. Tamojšia pôda sa teraz využíva len na vedecký výskum. Hlavným cieľom práce je lepšie pochopiť, ako sa formuje ekosystém bez ľudského vplyvu. Na ostrove je len niekoľko vedcov a tí nesmú so sebou priniesť žiadne semená.

Metro-2, Rusko

4 16
Photo by boredpanda

Počas vlády Stalina bol postavený tajný systém podzemnej dopravy známy ako Metro-2. Toto tajomné metro údajne spája administratívne inštitúcie ako Kremeľ, letisko Vnukovo-2 a akadémiu generálneho štábu. Uvádza sa, že tunely zahŕňajú aj byty a technické priestory. Predpokladá sa, že sú tajným únikovým tunelom pre vysokých úradníkov v prípade vojny. Moskovská správa metra popierala jeho existenciu, no v roku 1994 bolo objavené verejnosťou.

Tajný vatikánsky archív

5 15
Photo by boredpanda

Vo Vatikáne majú tajný archív, v ktorom uschovávajú dokumenty týkajúce sa katolíckej cirkvi a niektoré z nich dokonca pochádzajú z 8. storočia. Celý archív je taký obrovský, že tamojšie poličky sú dlhé až 85 km a vstup je prísne zakázaný.

Zóna vo Fukušime, Japonsko

6 14
Photo by boredpanda

Len nedávno sa tam odohrala podobná katastrofa, ako v Černobyle. V roku 2011 jadrová katastrofa vo Fukušime postihla celé Japonsko, obyvatelia do 30 km boli vyzvaní k evakuácii. Je to druhá katastrofa takéhoto druhu po Čerobyle, ktorá mala takýto obrovský dosah. Kvôli extrémnemu žiareniu tam v súčasnosti nemôže nikto vstúpiť.

Bohemia Grove kemp, USA

8 12
Photo by boredpanda

Bohemian Grove je tábor, ktorý sa organizuje v Monte Rio – Kalifornia. Každoročne sa na tomto podujatí zúčastní okolo 2500 elitných mužov. Podujatie pozýva iba najvýznamnejšie osobnosti z celého sveta, ako sú vysoko postavení politici, nositelia nobelovej ceny, rôzni vojenskí predstavitelia, aj prezidenti univerzity ako Harvard alebo Yale. Až do dnešného dňa je táto udalosť striktne mužská. Ženy tam môžu vstúpiť len v pozícii zamestnankýň.

 

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.