Záhadný „opitý les“ v Rusku je záhadou pre vedcov aj turistov

975
twisted trees fotografia
Foto od eekim

Dôvod, prečo sú korene tak zvaných „opitých“ borovíc v Rusku tak zvláštne skrútené je stále záhadou.

Mnoho stromov v tomto lese má svoje korene stočené do rôznych prstencov, špirál a mnohých ďalších zaujímavých útvarov. Avšak dôvod týchto zvláštností nie je doposiaľ nikomu tak úplne jasný. Tieto stromy boli v lese vysadené začiatkom šesťdesiatych rokov, aby stabilizovali piesočné duny, ktoré boli na týchto miestach vytvorené. Tieto duny sú jednou s možných vysvetlení pre stočené korene, keďže je to nestály základ, čo by mohlo mať dopad aj na nestálosť samotných stromov. Miestny volajú tento netradičný úkaz ako „Opitý les„.

Aby sa prišlo na príčinu úkazu, bolo urobených niekoľko štúdií. Ich výsledky, ale nikdy neboli úplne jasné. Najpopulárnejší odborný názor tvrdí že to spôsobili húsenice motýľov, ktoré poškodili boroviciam terminálne púpence v počiatočných fázach ich rastu a vďaka tomu naďalej rástli do zvláštnych tvarov. Keďže sa rastliny prirodzene ťahajú za slnkom, tak sa po čase narovnali a začali opäť rásť správnou cestou. Ich počiatočné deformácia im ale zostali.

Niektorí obviňujú silný vietor, iní zase ľudskú manipuláciu. Ľudia, ktorí sa zaujímajú o nadprirodzené záležitosti tvrdia, že príčinou týchto zakrivení je stret pozitívnej a negatívnej energie a tieto sily taktiež ovplyvnili aj rast okolitých stromov.

Každopádne by sme si však mali vychutnávať zvláštnosť a krásu, ktorú nám príroda týmito stromami ponúka.

ZDROJ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.