Aby jedna žila normálny život, druhá musela zomrieť – záhadný príbeh dvojčat June a Jennifer

8837

Dvojičky fascinovali psychológov a vedcov celé stáročia. Dovojčatá dokážu z zdieľať svoje fyzické a psychické pocity tak, ako žiadni ini súrodenci. Jeden z najzáhadnejších príbehov, s ktorými sa dostali vedci do kontaktu bol sestier June a Jennifer Gibbonsových. Aby jedna z nich mohla žiť normálny život, druhá musela zomrieť.

Vlastný jazyk identických dvojčat

zdroj: youtube.com

June a Jennifer sa narodili 11. apríla 1963 v Barbadose. Čoskoro po ich narodení sa rodina presťahovala do Walesu. Ako sestry rástli, stali sa neoddeliteľnými. Rozprávali sa iba jedna s druhou a mali svoj vlastný jazyk. Nikto im nerozumel, ani ich vlastní rodičia.

V tom čase boli dvojčatá jedinými černošskými dvojčatami v komunite. Kvôli tomu sa často stávali obeťami šikany a čoskoro prestali úplne komunikovať s vonkajším svetom. Kvôli tomu, že nekomunikovali s nikým iným len so sebou, poslali ich na viaceré psychologické vyšetrenia. Nikto ich nedonútil, aby začali rozprávať. Úsilie doktorov ich dohnalo ešte k väčšiemu uzatvoreniu sa do seba.

Separácia a cesta do ústavu

zdroj: youtube.com

Nakoniec sa vedci pokúsili dvojčatá oddeliť. Každú z nich poslali do úplne inej školy. Doktori čoskoro zbadali, že izolácia dvojčatá ničí. vrátili ich naspäť do ich rodiny a dievčatá žili ďalej niekoľko rokov spolu v jednej izbe. Jediný pokrok v komunikácii nastal po Vianociach v roku 1979. Dievčatá dostali pod stromček diáre a začali si do nich písať. Snažili sa presadiť ako spisovateľky, ale neúspešne.

Po nevydarenom pokuse stať sa spisovateľkami sa sestry dostali na zlé chodníčky. Začali s drobnými zločinmi. Čoskoro sa dostali pred súd, ale ten ich kvôli ich mentálnej poruche poslal do ústavu. V ňom ostali ďalších štrnásť rokov.

Jedna musí zomrieť

To, čo videli lekári v nemocnici, ich šokovalo. Často sa stávalo, že napriek tomu, že diavčatá boli každá v inej izbe, sedeli v rovnakej póze. Veľakrát sa išla najesť iba jedna a druhá hladovala. Onedlho dievčatá začali veriť, že ak chcú žiť normálny život, jedna z nich musí zomrieť.

Po dlhých debatách medzi sebou, dievčatá súhlasili, že Jennifer zomrie. V roku 1993 sa lekári rozhodli previezť dievčatá na cliniku Caswell. Pred prevozom ich navštívil novinár Marjorie Wallace. Jannifer neustále hľadela do šálky a opakovala, že zomrie. Keď sa jej Wallace pýtal na dôvod. Odpovedala len: „Pretože sme sa tak rozhodli.”

zdroj: youtube.com

Záhadná smrť Jennifer

 

Počas prevozu na druhú kliniku spala Jennifer na kolenách June. Celý čas mala otvorené oči, keď dorazili na kliniku, Jennifer nereagovala na nič. Lekári ju museli prehlásiť za mŕtvu. Podľa neskoršej lekárskej správy išlo o náhlu srdcovú zástavu. V tele sa nenašli žiadne stopy po liekoch alebo drogách. Smrť Jennifer ostala navždy záhadou.

Podľa výpovede June, sa Jennifer chovala zvláštne už niekoľko dní pred prevozom. Rozprávala veľmi nezreteľne. O to väčší šok zažili lekári, keď po smrti sestry june povedala, že je konečne voľná, že Jannifer sa vzdala svojho života pre ňu a konečne môže žiť normálny život.

June sa vracia do normálneho života

Na prekvapenie všetkých začala June normálne komunikovať s okolím. Už nepotrebovala psychiatrov a naspäť sa začlenila do svojej komunity. Dnes žije pokojným životom vo Walese so svojimi rodičmi.

Čo bolo príčinou psychických problémov dvojčat? Čo bolo príčinou smrti Jennifer? A ako je možné, že po smrti jednej, sa druhá sestra vyliečila z psychických problémov?

zdroj

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre