6 známych filmov, ktoré boli zakázané v jednotlivých krajinách zo zvláštnych dôvodov

8906

Niekedy sa zdá, že v modernom svete už nie je možné nikoho prekvapiť, no potom príde z médií správa, ktorá vás skrátka šokuje. A medzi také šokujúce informácie patria aj tie, ktoré hovoria o jednotlivých filmoch, ktoré úrady v niektorých krajinách jednoducho zakázali. A dôvody sú často bizarné.

Divoký Django

51221b1c 294f 4783 b875 4110c3cee095
Divoký Django od Il Fatto Quotidiano 

Westernový film Quentina Tarantina bol v Číne zakázaný hneď v deň jeho premiéry. Kiná uviedli, že nemohli premiesť film z technických dôvodov, pretože požiadavky stanovené spoločnosťou China Film Group Corporation, sa skrátka nedali splniť. Pravdepodobne to však bolo najmä o tom, že čínski cenzori sa veľmi zaujímali o Tarantinove filmy, ktoré prejavujú veľa násilia.

Wonder Woman

Wonder Woman
Foto: Brighside

Film Wonder Woman sa stal jedným z najúspešnejších filmov DC univerza. Diváci z niektorých krajín si ho však nemôžu užiť, pretože herečka Gal Gadot je z Izraela. V Libanone, Tunisku a Alžírsku bolo toto herecké obsadenie brané veľmi negatívne. Médiá navyše informovali, že 2 reťazce kín v Katare taktiež zakázali Wonder Woman, a to len niekoľko dní pred premiérou.

Kingsman: Zlatý kruh

3 30
Foto: Brighside

Ironický trhák Kingsman: Zlatý kruh bol v Kambodži zakázaný, pretože údajne zobrazoval krajinu ako bezpečné miesto pre zločincov. Úradník z kambodžského ministerstva kultúry uviedol, že tento film je nevhodný. Bol tiež znepokojený tým, že kambodžský chrám ukázali ako miesto, kde boli vyrobené zakázané látky a páchané násilné trestné činy.

Borat

37883a1c bc65 4e28 868f 8fbddf39bf20
 Borad wvs is licensed under 

Tento komediálny film, v ktorom hrá Sacha Baron Cohen, rozosmial celý svet, s výnimkou Kazachstanu. Vo filme totiž hlavná postava – Borat z Kazachstanu ide do USA, aby rozpovedal príbeh o jeho krajine. Ľudia v Kazachstane však tvrdili, že Sacha Baron Cohen nevyzeral ako Kazach a cítili, že ich krajina bola zobrazená zlým spôsobom, pretože zábery nakrútili v Rumunsku. Z tohto dôvodu bol film spolu s osobnou webovou stránkou Cohena zakázaný. Nakoniec však ministerstvo cestovného ruchu Kazachstanu pripustilo, že Borat zvýšil počet turistov prichádzajúcich z USA, takže zákaz bol zrušený.

Saw 3D

Saw 3D
Foto: Brightside

Tento slávny horor bol zakázaný v niektorých krajinách. Zaujímavé však je, že spočiatku ho zakázali v Nemecku, pretože to bol podľa nich príliš násilný film, no o rok neskôr bol zákaz zrušený a premietali ho v kinách.

Matrix Reloaded

85987f90 aad1 458b aa7c 3b4d5c00d0c2
Matrix od Yuxuan.fishy.Wang 

Kultová trilógia o strojoch, ktoré zotročujú ľudstvo, obsahuje veľa filozofických a náboženských myšlienok. Režiséri totiž vytvorili film, ktorý vám umožní nájsť nové symboly a významy. A práve v tomto videli Egypťania problém a film Matrix Reloaded zakázali z náboženských dôvodov.

 

 

Zdroj

Foto: Brightside

Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.