Zakladateľ piva Guinness si prenajal pozemok na absurdne dlhú dobu len za 45 libier.

330

V roku 1759, keď mal len 34 rokov, Arthur Guinness, zakladateľ svetoznámeho piva Guinness, urobil krok, ktorý by zmenil priebeh pivovarníctva navždy. Dodnes je jeho meno nerozlučne spojené s symbolom írskeho piva. Vtedy uzavrel nájomnú zmluvu na pivovar v srdci Írska, v jeho hlavnom meste – Dubline. Bola to mimoriadna zmluva, ktorá sa vyznačovala svojou neuveriteľnou dĺžkou – až 9 000 rokov. Taký dlhý nájomný čas bol vtedy nevídaný a dodnes je symbolom vízie a dôvery, ktorú Arthur Guinness vložil do svojho podnikania.

Nízka cena za pozemok pre pivo ?

Nájomné bolo stanovené na 45 libier ročne, suma, bola v tej dobe prijateľná. Ale Arthur Guinness tento krok urobil v plnej viere v budúcnosť svojho pivovaru. Bol presvedčený, že jeho pivo bude mať úspech, a tak sa aj stalo. Toto rozhodnutie sa ukázalo byť mimoriadne prospešné pre rodinu Guinnessovcov. Ich pivovar neustále rástol a rozširoval sa, a pivo Guinness, ktoré je príznačné svojou tmavou farbou a plnou chuťou, sa stalo jedným z najpopulárnejších a najuznávanejších pivovarov na svete.

a glass of beer sitting on top of a table
Autor tejto fotografie je George Bakos

Pivo Guinness dnes

Toto pivo má charakteristickú silnú chuť a je známe svojou kvalitou, ktorá sa zachováva už stáročia. Arthur Guinness, rodák z Írska, sa stal zakladateľom dynastie, ktorá zanechala nesmierny odkaz v pivovarskom priemysle. Jeho meno je dnes synonymom pre írske pivo a je neoddeliteľnou súčasťou írskej kultúry. Jeho rozhodnutie pred viac než dvoma storočiami vytvorilo značku, ktorá je dnes svetovo uznávaná a milovaná. A tak, hoci súčasný Guinnessov pivovar v Dubline je oveľa modernizovanejší a rozsiahlejší než ten pôvodný, Arthur Guinness a jeho výnimočná vízia sú stále živé v srdciach mnohých. Každý rok sa milióny turistov z celého sveta prichádzajú pokloniť tomuto legendárnemu pivovaru a vychutnať si pohár tohto jedinečného piva. A každá fľaška alebo plechovka Guinnessu, ktorá opustí továreň, je ďalším pokračovaním odkazu, ktorý zanechal Arthur Guinness.

zdroj

Alexandra Rakučiaková
Ahojte, volajú ma Alex. Som vášnivá knihomolka, no baví ma aj varenie, krížovky, kvízové súťaže, spoločenské hry a zo všetkého najviac zbožňujem hokej. Vyštudovala som síce právo, no veľkú lásku som našla práve v žurnalistike. Prajem pohodové čítanie :-)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre