Komický začiatok Apple Inc. – vystrelili si z nás zakladatelia inovatívnej spoločnosti?

184

Cieľom založenia známej spoločnosti bolo uviesť na trh stolný počítač od firmy Wozniak. Spočiatku vyrábal predovšetkým osobné počítače, vrátane línií Apple II a Macintosh. Počas 90. rokov však spoločnosť čelila výzvam v oblasti predaja a podielu na trhu.

Zdroj Medhat Dawoud

1. apríl v spoločnosti Apple

V apríli 1976 sa Steve Jobs, Steve Wozniak a Ronald Wayne spojili, aby založili spoločnosť Apple Computer Company. Zatiaľ čo Jobs a Wozniak sú často výraznejšie spájaní so založením spoločnosti Apple, Wayne tiež zohral kľúčovú úlohu. Spočiatku vlastnil v 10% podiel, ale neskôr ho predal za 500 dolárov – rozhodnutie, ktoré by dnes malo hodnotu ohromujúcich 72 milliard dolárov.

V roku 1997 sa Jobs vrátil do Apple potom, čo spoločnosť získala jeho firma NeXT. Pod Jobsovým vedením Apple predstavil ikonické produkty ako iMac, iPod a iTunes Music Store. Nakoniec v roku 2007 zo svojho názvu vypustil „Computer“, čo odrážalo jeho širšie zameranie na predaj spotrebnej elektroniky a médií. Dnes je spoločnosťou, ktorá zostáva hlavným hráčom v technologickom priemysle.

Zdroj

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre