Zapožičajte si Fína, ktorý vám ukáže krásu Fínska a taktiež vás naučí, ako byť šťastným

378

Podľa najnovšej štúdie OSN je Fínsko tou najšťastnejšou krajinou na svete. Vzhľadom k tomu sa v tejto krajine rozhodli, že sa so svojim šťastím „podelia“ aj s ostatnými. Vymysleli totiž zaujímavú iniciatívu, ktorá dokáže pomôcť aj ľuďom z iných krajín a môže im tak pomôcť prinavrátiť spokojnosť.

Fínsky program „Rent a Finn“ vám umožňuje prenajať si fínskeho občana, ktorý sa stane vaším sprievodcom šťastia. Táto ich práca bude spočívať v tom, že cestujúcim predstavia svoju krásnu prírodu, pretože sa domnievajú, že práve osobitné spojenie krajiny s prírodou najviac prispievajú k národnému blahobytu.

finland fotografia
Foto od jackmac34

Títo sprievodcovia šťastím budú počas leta hosťovať cestovateľov po dobu troch dní a začlenia ich do fínskej prírody prostredníctvom vlastných zaujímavých aktivít. Tie môžu byť naozaj rôzne, od návštevy národného parku cez víkendovú rybačku na chate až po zber lesných plodov v divočine. A, samozrejme, nehodno vynechať ani typickú zdravú fínsku saunu. K tomuto projektu sa doposiaľ prihlásilo osem Fínov a tí budú hosťovať návštevníkov vo svojich mestách po celom Fínsku. Medzi účastníkmi sú napr. aj starosta mesta Rovaniemi, študentky sociálnych služieb či učiteľky jogy.

Nuž a funguje to tak, že tí, ktorí majú záujem o prenájom Fína alebo Fínky, musia nakrútiť trojminútové video, kde sa v skratke opíšu, povedia niečo o svojom vzťahu s prírodou a prečo sa vlastne rozhodli pre návštevu Fínska. Záujemcovia následne vyplnia formulár žiadosti na webovej stránke a počkajú si, či ich vyberú. Všetky ich cestovné a ubytovacie náklady budú pokryté a počas návštevy ich budú natáčať.

happy people fotografia
Foto od Free-Photos

„Prenájom spoločnosti Finn reaguje na súčasný cestovný trend autenticity a miestnych skúseností,“ napísala stránka Visit Finland. „Je najvyšší čas, aby mal každý šancu učiť sa od tých najlepších. Svet je stále rušnejší a rýchlejší. Mnohí cestujúci preto túžia stále viac po tichu a pokoji. Fínsko ponúka práve tieto vymoženosti. A toto je ten dôvod, prečo Fíni otvárajú svoje domovy a vítajú návštevníkov, aby aj oni si pripomenuli, ako sa opätovne spojiť s prírodou. Fínska príroda s miestnym sprievodcom je ideálnym spôsobom, ako nájsť nenahraditeľný pokoj,“ dodala stránka Visit Finland.

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre