Zatočte s plnou pamäťou! Ako efektívne spravovať úložisko na iPhone?

214

Aj keď sa na prvé počutie môže zdať, že interná pamäť aktuálne vyrábaných modelov iPhone je dostatočná, často je opak pravdou. Dostupná pamäť modelov s nižšou internou kapacitou sa totižto dokáže zaplniť neskutočne rýchlo. Je preto potrebné narábať s dátami uloženými v mobilnom telefóne rozumne, prípade si môžete dopomôcť externým úložiskom iCloud.

 

image1 1
Zdroj: pexels.com

Spravujte svoje úložisko jednoducho

Zaplnená pamäť v telefóne vie dostať do nepríjemnej situácie kohokoľvek, a preto je potrebné starať sa o vnútro telefónu tak, ako sa staráme o jeho zovňajšok. Niektorí ľudia majú kryty na iPhone na každý deň iné, no keby nám dovolili nahliadnuť do pamäte ich telefónov, zistili by sme, aký neporiadok a chaos sa tam ukrýva. Našťastie existujú triky a tipy, s ktorými sa správa úložiska dá zvládnuť ľavou zadnou.

Udržujte si prehľad

V rámci jedného bežného dňa sa dokáže do vášho zariadenia dostať niekoľko nepotrebných súborov. V danom momente síce pre vás mohli byť užitočné, no v prípade, že sa stali pre vás bezpredmetné, snažte sa ich hneď mazať. Predídete tak rýchlo sa zaplňujúcej pamäti. Priebežne si preto udržujte prehľad, čo do smartfónu sťahujete, aby ste mohli v prípade potreby promptne vymazať nepotrebné súbory.

image2 1
Zdroj: pexels.com

Pár minút vášho času

Pri správe vášho úložiska je podstatná konzistencia. Ak venujete pár minút raz do týždňa, či mesiaca, upratovaniu vášho úložiska, predídete tomu, že pamäť budete mať ako naschvál zaplnenú v tom najhoršom možnom momente. Zároveň budete mať lepší prehľad o tom, čo sa vo vašom telefóne nachádza, a tak si v prípade potreby dáta jednoduchšie dohľadáte. Poctivé spravovanie interného úložiska vám tiež dokáže šetriť financie, ktoré by ste inak museli utratiť za dodatočnú pamäť na iCloud.

Automatické sťahovanie fotografií

Posvieťte si bližšie na nastavenie aplikácií vašich sociálnych sietí. Je totižto možné, že automaticky sťahujú fotografie, ktoré vám poslali vaši známi. Samozrejme, pre niekoho to môže byť praktická vec, no toto nastavenie sa môže ľahko zmeniť na hotovú katastrofu. Obzvlášť, ak sa nachádzate hneď v niekoľkých chatových skupinách, kde počas celého dňa kolujú desiatky meme obrázkov, ktoré by si inak v pamäti vášho telefónu nenašli miesto.

 

image3 1
Zdroj: pexels.com

 

Fotografie nemusia byť na chybe

Aj keď najčastejším dôvodom zaplneného úložiska sú práve fotografie a videá, veľký kus koláča vašej internej pamäte dokážu odhryznúť aj aplikácie. Je preto vhodné nechávať si v telefóne len tie, ktoré naozaj potrebujete. Aplikácie, ktoré dlhodobo nepoužívate, môžete vymazať aj bez toho, aby ste prišli o nastavenia a dáta, ktoré obsahujú. Síce tak nezískate naspäť všetku pamäť, ktorú aplikácia okupovala, budete mať aspoň zadné dvierka pre prípad, že by ste aplikáciu v budúcnosti potrebovali. Pamäť môžu tiež viazať aj aplikácie využívajúce vyrovnávaciu pamäť, no kameň úrazu môže byť aj v množstve nahromadených správ.

 

image4
Zdroj: pexels.com

Pomoc z oblakov

Všetko záleží od využitia zariadenia, no aj tá najväčšia interná pamäť sa dá poľahky zaplniť. Čo však robiť, ak sú všetky dáta v zariadení potrebné a nemožno nič z cenných súborov odstrániť? Apple v takýchto prípadoch ponúka vzdialené úložisko iCloud. Toto úložisko je, samozrejme, možné využívať aj bez toho, aby bola vaša interná pamäť plná, pretože má aj tak množstvo výhod. K svojim dátam sa dostanete z viacerých zariadení bez ohľadu na to, kde sa práve nachádzate. Každý užívateľ má k dispozícii zadarmo prvých 5 GB a za kapacitu navyše sa následne platí mesačný poplatok v závislosti od veľkosti potrebnej kapacity.

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.