Forrest Gump – 18 zaujímavosti o kultovom filme, ktorý nemôžeš vidieť iba raz

11429

Kultový film, ktorý mnoho z nás videlo x-krát a ešte si ho niekoľkokrát znovu rado pozrie. Prečítajte si zaujímavosti a fakty, ktoré ste o Forrestovi Gumpovi netušili.

Forrest Gump

 

1.Keď sa Forrest zdvihne, aby rozprával na Vietnamskom manifeste vo Washingtone, jeho mikrofón je odpojený a nemôžeme počuť, čo hovorí. Podľa Toma Hanksa vraví: „Niekedy, keď idú ľudia do Vietnamu, vrátia sa domov k svojim mamkám bez nôh. Niekedy sa domov nevrátia vôbec. To je zlá vec. To je všetko, čo môžem k tomu povedať.“

2.Tom Hanks nebol platený za film. Namiesto toho si vzal percentuálne podiely, ktoré mu vyniesli 40 miliónov dolárov.

3.Pri každej zmene Forrestovho veku zostáva jedna vec. V prvej scéne každej vekovej zmeny má na sebe modrú kockovanú košeľu.

4.Jim Hanks, mladší brat Toma Hanksa bol jeho dablérom vo veľa bežeckých scénach.

5.Tom Hanks podpísal filmovú zmluvu po 1,5 hodine čítania scenára no mal podmienku, že film musí byť historicky presný. Chcel presne napodobniť Forrestov južanský prízvuk, ale bol presvedčený riaditeľom Robertom Zemeskisom aby napodobnil tvrdý prízvuk Micharla Connera Humphreysiho, ktorý hral malého Forresta.

6.Forrest and Dan’s Shrimp Emporium „Bubba Gump“ je teraz známe ako tematická reštaurácia na 33 miestach po celom svete (USA, Japonsko, Čína, Mexiko, Malaysia, Filipíny, Indonézia, VB…)

7.Keď sa Forrest prvýkrát učí hrať ping-pong, je mu povedané aby „nespustil oko z loptičky“. Od toho momentu pri každej scéne, kde Forrest hrá ping-pong, nikdy nežmurkne.

Ping Pong

9.Počas ping-pongových zápasov tak v skutočnosti nie je žiadna loptička. Je to celé CGI animované, aby sa loptička triafala na pálky hercov.

8.Mnohí ľudí z „hippie scén“ boli herci z Maryland Renaissance Festival, keďže režisér Ellen Lewis si uvedomil, že by to bol dobrý zdroj Ľudí z dlhými vlasmi.

10.Bežecká scéna bola inšpirovaná skutočnou udalosťou. V roku 1982 16-ročný Louis Michael Figueroa bežal z New Jersey do San Francisca za Americkú Spoločnosť Proti Rakovine . Nevedomky tak inšpiroval slávnu Forrestovu vetu „Len dávam jednu nohu pred druhú. Keď sa unavím tak spím. Keď som hladný tak jem. Keď potrebujem ísť na záchod, tak idem.“

Forrest bezecka scena

11.Gumpova ceremónia medaily za česť používa skutočné zábery z ceremónie pre Sammyho L. Davisa, ktorý dostal medailu za česť 19. 11. 1968 od prezidenta Lyndona Johnsona za jeho statočné činy vo Vietname. Hlava Toma Hanksa bola umelo prilepená na Davidovo telo.

Scena

12.Krevetová loď použitá vo filme teraz stojí v hradnej priekope reštaurácie Planet Hollywood v Downtown Disney v Disneyworld Resort vo Floride.

13.Parková lavička, na ktorej Forrest väčšinu filmu sedí bola na Chippewa Square,(Savannah, Georgia) Táto lavička bola po natočení filmu premiestnená do múzea aby sa vyhlo poškodeniu počasím alebo krádeži. Kostol, kde prvýkrát spadne pierko bol asi 100 yardov od lavičky na tej istej ulici. Do dnešného dňa je lavička v múzeu Savannah History, .

14.V každom statickom obraze Forresta počas filmu má Tom Hanks zavreté oči.

15. Robin Wright bola chorá počas natáčania scény v nočnom klube. Napriek tomu bola schopná spievať počas 24 hodinového nahrávania, kde bola takmer nahá – okrem gitary, ktorú držala.

16. Rolu „Bubba“ mohol hrať aj známy raper Ice Cube ten však ponuku odmietol a vzal ju Mykelti Williamson.

17. Známe “ Volám sa Forrest Gump – ľudia ma volajú Forrest Gump“ je vývtvorom Toma Hanksa, ktorý vetu doplnil počas nakrúcania.

18. Rok 1994 bol prelomový spolu s Forrestom Gumpom sa vysielali v kinách aj filmy Jurský Park ,The Shawshank Redemption a Pulp Fiction

 

 

Zdroje: IMDB, CSFD, Wikipedia

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

2 Komentáre
Najhodnotnejšie
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
Elisea Arashi Tora
17. januára 2016 22:46

Článok sám o sebe je zaujímavý, ale radím autorovi preštudovať si základné pravidlá gramatiky – a to najmä písanie čiarok.

Peter
19. januára 2016 14:56

velmi ma pobavil „riaditel Zemeskis“