Zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #1446 – všetky pandy veľké v zoologických záhradách po celom svete sú zapožičané z Číny a Južný Sudán, ktorý získal nezávislosť v roku 2011 je najmladšou krajinou na svete

2436

Vedeli ste, že všetky pandy veľké v zoologických záhradách po celom svete sú zapožičané z Číny? Počuli ste o tom, že Južný Sudán, ktorý získal nezávislosť v roku 2011 je najmladšou krajinou na svete? Aj o tom si prečítate v dnešných zaujímavostiach ku káve.

1 40

Niektoré krajiny sú staré stovky rokov, zatiaľ čo iné môžu sledovať históriu svojho národa tisíce rokov dozadu. Južný Sudán v severnej Afrike však získal svoju nezávislosť od Sudánu v roku 2011, čo z neho v súčasnosti robí najmladšiu krajinu na svete.

2 23

Hoci väčšina ľudskej populácie má v súčasnosti menej ako 30 rokov, stále je medzi nami veľa starších ľudí. V skutočnosti viac ako 12 % ľudí na Zemi má 60 rokov a viac. Štatisti očakávajú, že toto číslo do roku 2050 dosiahne 22 %.

3 23

Futbal je najpopulárnejší šport na celom svete. To je dôvod, prečo, keď sa v rokoch 2010 a 2014 konali zápasy Svetového pohára FIFA, takmer polovica svetovej populácie (približne 3,2 miliardy ľudí) sledovala, kto vyhrá.

4 16

S 221 800 ostrovmi sa predpokladá, že Švédsko má viac ostrovov ako ktorákoľvek iná krajina na svete. Len asi 1000 z nich je obývaných.

5 9

Britská kráľovská rodina môže byť najslávnejšou kráľovskou rodinou na planéte, ale stále existuje veľa iných šľachticov. Celkovo existuje 28 kráľovských rodín, ktoré vládnu celkovo 43 krajinám sveta vrátane Japonska, Španielska, Svazijska, Bhutánu, Thajska, Monaka, Švédska, Holandska a Lichtenštajnska.

6 9

Panda v hociktorej miestnej zoo môže vyzerať ako doma vo svojom útulnom útočisku. Ale pokiaľ nežijete v Číne, pandy, ktoré vidíte, sú len na návšteve. Je to preto, že každý z nežných gigantov v zoologických záhradách po celom svete je zapožičaný z Číny. Áno, podľa Vox sú technicky všetky pandy majetkom vlády Číny.

7 9

Kanaďania sa môžu pochváliť nielen najväčšími vodopádmi, ale aj 396,9 miliónmi hektárov lesov, čo je 9 % celkovej plochy lesov na celom svete. Túto štúdiu uverejnila spoločnosť Natural Resources Canada.

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Zdroj: 1234567 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.