Zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #1458 – čínsky obchodník Tan Youhui si najal nájomného vraha za takmer 300 000 dolárov, aby zabil jeho konkurenta, ktorý nakoniec prežil a škola v New Jersey nútila študentov 2 týždne jesť obedy z podlahy po tom, čo jedno z detí rozlialo vodu

13216

Počuli ste o tom, že čínsky obchodník Tan Youhui si najal nájomného vraha za takmer 300 000 dolárov, aby zabil jeho konkurenta, ktorý nakoniec prežil? Vedeli ste, že škola v New Jersey nútila študentov 2 týždne jesť obedy z podlahy po tom, čo jedno z detí rozlialo vodu? Aj o tom si prečítate v dnešných zaujímavostiach ku káve.

1 111

Najväčšou farmou na svete je Dairy Farm v meste Mudanjiang, ktoré sa nachádza v Číne. Rozkladá sa na ploche 22,5 milióna akrov (viac ako 9 hektárov). Má takmer rovnakú veľkosť ako Portugalsko.

2 65

Najdlhšia báseň na svete je Mahābhārata a ide o hinduistický text. Je to doslova 5-násobok dĺžky Biblie a Iliady a Odysey dohromady. Má 220 000 veršov a približne 1,8 milióna slov.

3 68

Čínsky obchodník menom Tan Youhui si najal za 282 800 dolárov nájomného vraha, aby vyradil konkurenta. Tento nájomný vrah najal ďalšieho nájomného vraha, ktorému ponúkol 141 000 dolárov. Ten muž si najal ďalšieho nájomného vraha, ktorý najal ďalšieho nájomného vraha, ktorý najal ďalšieho nájomného vraha. Piaty nájomný vrah jednoducho požiadal obchodného konkurenta, aby predstieral svoju smrť.

4 56

V roku 2005 Číňan menom Zhao Liqun zistil, že si stále môže kúpiť lístky do lotérie do 5 minút po oznámení výherných čísel. To mu umožnilo vyhrať viac ako 4 milióny dolárov. Keď to čínske úrady pochopili, bol odsúdený na doživotie.

5 24

V roku 2008 škola s názvom Základná škola Charlesa Sumnera v Camdene v štáte New Jersey prinútila študentov jesť obed z podlahy po dobu 2 týždňov po tom, čo dieťa omylom rozlialo vodu pri dopĺňaní chladiča vody. 7 študentov vyhralo právne vyrovnanie 500 000 dolárov.

6 23

Krik na koncertoch Beatles bol taký hlasný, že ich nikto nepočul hrať – dokonca ani samotní Beatles sa nepočuli. Viedlo ich to k tomu, že úplne prestali hrať živé vystúpenia, stiahli sa do štúdia a nakoniec vytvorili albumy ako Sgt. Pepper bez obáv predviesť niektorú z piesní naživo.

7 23

Domáce psy sú jedným z mála druhov zvierat, ktoré dokážu pochopiť, že ľudské gesto ukazovania znamená „pozrite sa smerom, ktorým ukazuje môj prst“. Iné zvieratá, vrátane vlkov nerozumejú tomu, ako to funguje a budú sa zaujímať iba o váš natiahnutý prst.

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Zdroj: 1234567 

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.