Zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #1470 – bývalý ruský prezident Boris Jeľcin sa raz na svojej návšteve USA opil a zatúlal sa do ulíc Washingtonu v spodnej bielizni a pokúšal sa dostať pizzu a zakladateľka Barbie pomenovala bábiky po svojich deťoch Barbare a Kennethovi, preto sú skutoční Barbie a Ken vlastne brat a sestra

3284

V dnešných zaujímavostiach ku káve si prečítate, že bývalý ruský prezident Boris Jeľcin sa raz na svojej návšteve USA opil a zatúlal sa do ulíc Washingtonu v spodnej bielizni a pokúšal sa dostať pizzu a dozviete sa aj to, že zakladateľka Barbie pomenovala bábiky po svojich deťoch Barbare a Kennethovi, preto sú skutoční Barbie a Ken vlastne brat a sestra.

1 26

Maskovaný manchesterský hudobný producent známy ako „Outlaw“ jazdil po meste rýchlosťou 8 km/h, nahlas púšťal skladbu od McFerrina s názvom „Neboj sa“ a rozdával bezplatne toaletný papier, dezinfekčný prostriedok a semienka záhradnej trávy. Je tiež známy tým, že na Vianoce rozdáva peniaze ľuďom v núdzi a rozdáva okoloidúcim v Piccadilly Gardens vrecká s priesadami.

2 16

John Quincy Adams bol vášnivým plavcom a často plával v rieke Potomac. Keď bol prezidentom, takmer sa utopil, keď sa jedna z jeho plaveckých výprav nevydarila. Potom aj tak pokračoval v plávaní, napriek odporúčaniu svojho lekára.

3 15

Bill Clinton a Boris Jeľcin mali zvláštny vzťah. Bol čas, keď ruský prezident daroval americkému prezidentovi pár hokejových dresov s nápisom „Jeľcin 96“ a „Clinton 96“. Bol tiež čas, keď sa Clinton Jeľcinovi vysmial, keď Jeľcin na tlačovej konferencii označil americkú tlač za katastrofu. Ale možno najpodivnejší incident v ich profesionálnom vzťahu bol, keď sa Jeľcin opil a zatúlal sa na ulicu v spodnej bielizni a snažil sa dostať pizzu. Incident sa stal počas prvého stretnutia Jeľcina a Clintona vo Washingtone v septembri 1994.

4 14

Dôvodom, prečo používa toľko afrických krajín na vlajkách zelenú, žltú a červenú farbu, je etiópska vlajka. Bola jednou z mála nezávislých afrických národov počas koloniálneho obdobia, a preto nové krajiny Afriky hľadali v nej inšpiráciu.

5 10

Veľké biele žraloky len zriedka prežijú v zajatí. Odborníci sa domnievajú, že ich obklopenie sklom v akváriu môže buď zmiasť alebo preťažiť žraločí elektroprijímací systém, ktorý používajú na snímanie elektrických signálov vydávaných rybami na otvorenom oceáne.

6 10
7 10

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Zdroj: 1234567 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.