Zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #1493 – v roku 2019 využili trestanci v Rusku na pašovanie drog mačku, ktorú súd predvolal ako svedka, ale pred procesom im ušla a v roku 2018 prsný implantát zachránil život 30-ročnej Kanaďanke po útoku neznámeho strelca

6129

Vedeli ste, že v roku 2019 využili trestanci v Rusku na pašovanie drog mačku, ktorú súd predvolal ako svedka, ale pred procesom im ušla? Počuli ste o tom, ako v roku 2018 prsný implantát zachránil život 30-ročnej Kanaďanke po útoku neznámeho strelca? Aj o týchto faktoch si prečítate v dnešných zaujímavostiach ku káve.

1 32

Prípad je medicínskym prvenstvom, kedy pomohli žene silikónové prsné implantáty odraziť guľku a zachránili jej život. Lekári vďačia silikónovým implantátom za to, že zabránili guľke zasiahnuť životne dôležité orgány 30-ročnej ženy. Incident sa odohral v roku 2018 v kanadskom Toronte. Žena povedala lekárom, že išla po ulici, keď zrazu pocítila teplo a bolesť na ľavej strane hrudníka. Pozrela sa dole, uvidela krv a utekala na miestnu pohotovosť. Lekári ju ošetrili odstránením implantátov a výplachom rany. Guľka jej zlomila jedno z rebier, no lekári tvrdia, že nebyť implantátov, mohla zomrieť. Zbraň sa nikdy nenašla a strelca sa doposiaľ nepodarilo identifikovať.

2 17

Na zostavenie obrazu čiernej diery v roku 2019 bolo použitých 5 petabajtov dát, ktoré zabrali pol tony pevných diskov. Časť týchto údajov bola fyzicky presunutá lietadlom. To umožnilo prenos 14 gigabajtov za sekundu, čo bolo rýchlejšie, ako keby sa dáta prenášali cez internet.

3 25

Auto, v ktorom bol zavraždený bývalý americký prezident John Fitzgerald Kennedy, bolo vyčistené a prerobené späť do používania. Ďalšie roky slúžilo ako prezidentská limuzína pre Johnsona, Nixona, Forda a Cartera, kým v roku 1977 odišlo „do dôchodku“.

4 18

Slony len zriedka dostanú rakovinu, pretože majú ďalšie kópie dvoch génov bojujúcich proti rakovine: P53, ktorý loví bunky s chybne skopírovanou DNA, a LIF6, ktorý vyhladzuje zmutované bunky skôr, ako môžu vytvoriť nádor.

5 15

Etický hacker menom Jim Browning (Alias) bežne sleduje internetových podvodníkov, ktorí zneužívajú starých a zraniteľných ľudí online. Nedávno sa mu podarilo s pomocou televíznej stanice BBC a polície zatvoriť spoločnosť, ktorá podvádzala ľudí. Dokonca má aj svoj kanál na YouTube, kde upozorňuje na podvodníkov a ich možné nekalé praktiky.

6 12

V roku 2019 použili ruskí väzni mačku na prepašovanie drog do ich trestaneckej kolónie neďaleko Moskvy. Mačka mala údajne pod obojkom ukrytých 5,79 gramu hašiša a 1,56 gramu amfetamínu. Právnici obhajoby aj obžaloby chceli, aby mačka podporila ich prípad ako svedok, ale pred súdnym procesom utiekla zo svojej chovateľskej stanice.

7 13

V roku 2000 Tim Miller založil neziskovú organizáciu Texas EquuSearch, ktorá je neziskovou organizáciou zameranou na vyhľadávanie a pátranie po nezvestných osobách. Organizácia od roku 2000 pomáhala so stovkami prípadov nezvestných osôb a našla viac ako 400 žijúcich ľudí a 238 tiel zmiznutých osôb. Inšpiráciou mu bol prípad, kedy jeho vlastnú dcéru uniesli a zavraždili v roku 1984.

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Zdroj: 1234567 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.