V dnešných zaujímavostiach ku káve sa dočítate, že MDZhB je ruská strašidelná rozhlasová stanica, ktorá vysiela od roku 1982, nik nevie kto ju riadi ale neustále vydáva zvuky a dozviete sa aj to, že Hmongovia, ktorí žijú v Himalájach, sa na diaľku dorozumievajú pískaním.

Hmongovia komunikujú pískaním. Údolia Himalájí, v ktorých žijú, robia tento spôsob komunikácie ideálnym na prenos, niekedy sa zvuky dokážu prenášať až do vzdialenosti 8 km. Dokonca vykonávajú pískacie dvorné obrady a partneri si vo vzťahu môžu vymyslieť svoje vlastné pískacie tajné znamenia.

Turistická príručka ostrova Svarbald odporúča turistom, aby mimo obývaných oblastí nosili so sebou pušku a červené svetlice. Keďže na ostrove je obrovský výskyt ľadových medveďov, je možné pomocou výstrelov z pušky odplašiť medveďa. A ak je človek v ohrození, mal by mať pri sebe červenú svetlicu, ktorou si tak môže privolať pomoc. V obývaných častiach ostrova je však nosenie zbraní prísne zakázané.

Spomeňte si na mená narkobarónov ako sú Pablo Escobar a Griselda Blanco – mocní obchodníci s drogami, ktorí počas svojho „podnikania“ nazbierali miliardy dolárov. Miliardy, ktoré zarábajú drogové kartely, však nie sú nič v porovnaní so zárobkami dnešných kyberzločincov. Počítačová kriminalita je totiž v USA väčší biznis ako obchodovanie s drogami a vytvára podstatne väčšie zisky nielen v USA ale po celej Zemi. Polícia odhaduje, že do roku 2025 bude počítačová kriminalita stáť celú Zem 10,5 bilióna dolárov ročne.

Po vypuknutí pandémie koronavírusu mnohí investori začali vo veľkom nakupovať akcie spoločnosti Zoom. Až neskôr zistili, že namiesto videohovorovej aplikácie s názvom Zoom Video Communications získali akcie zaniknutej čínskej hardvérovej spoločnosti. To znamenalo, že v roku 2019 cena akcií nefunkčnej spoločnosti Zoom vzrástla o viac ako 47 000 %.

Uprostred ruských močiarov, neďaleko mesta Petrohrad, je obdĺžniková železná brána. Za jeho zhrdzavenými mrežami je zbierka rádiových veží, opustených budov a elektrických vedení ohraničených múrom zo suchého kameňa. Toto zlovestné miesto je ohniskom tajomstva, ktoré siaha až do vrcholu studenej vojny. Predpokladá sa, že je to sídlo rozhlasovej stanice „MDZhB“, o ktorej nikto nikdy nevedel, kto ju riadi. Dvadsaťštyri hodín denne, sedem dní v týždni, od roku 1982 vysiela nudný, monotónny bzučiaci zvuk. Raz alebo dvakrát týždenne, muž alebo žena prečíta niekoľko slov v ruštine a to je všetko. Ktokoľvek a kdekoľvek na svete ho môže počúvať naladením rádia na frekvenciu 4625 kHz.

Väčšina hodiniek inzerovaných online v e-shopoch a v obchodoch zobrazuje čas 10 minút po 10. hodine. Je to preto, že pozícia ručičiek na čase 10:10 je symetrická a ľudský mozog má tendenciu oceniť symetriu a poriadok. Ručičky v polohe 10:10 tiež vyzerajú spokojne vďaka tomu, že tvoria tvar „v“, ktorý pripomína úsmev.

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Zdroj: 1234567 

Ahojte, volajú ma Alex. Som vášnivá knihomolka, no baví ma aj varenie, krížovky, kvízové súťaže, spoločenské hry a zo všetkého najviac zbožňujem hokej. Vyštudovala som síce právo, no veľkú lásku som našla práve v žurnalistike. Prajem pohodové čítanie :-)

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.