Zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #1572 – Youtuber Hunter Hobbs strávil vyše 9 hodín držaním gombíka na klávesnici, aby zistil, že v Exceli sa dá dosiahnuť 1 048 576 riadkov a stredovekou jednotkou času bol moment, ktorý zodpovedal priemerne 90 sekundám

5943

V dnešných zaujímavostiach ku káve si prečítate o tom, ako Youtuber Hunter Hobbs strávil vyše 9 hodín držaním gombíka na klávesnici, aby zistil, že v Exceli sa dá dosiahnuť 1 048 576 riadkov a dozviete sa aj to, že stredovekou jednotkou času bol moment, ktorý zodpovedal priemerne 90 sekundám.

1 47

Moment bol stredovekou jednotkou času. Pohyb tieňa na slnečných hodinách pokryl 40 momentov za slnečnú hodinu, teda dvanástinu obdobia medzi východom a západom slnka. Hoci dĺžka momentu v moderných sekundách teda nebola pevná, v priemere zodpovedal moment 90 sekundám.

2 28

Biele netopiere, známe ako listonos biely žijú iba v nížinných dažďových pralesoch východného Hondurasu, severnej Nikaraguy, východnej Kostariky a západnej Panamy. Svoje útočisko si vytvoria tak, že prerežú žily listov rastliny helikónie, ktorá vytvorí obrátený tvar písmena „V“, v ktorom sa ukryjú. Priemerná dĺžka týchto netopierov sa pohybuje od 3,7 do 4,7 cm, takže patria medzi najmenšie druhy. Ich telo okrem krídel pokrýva biela srsť.

3 38

Najväčšie filmové štúdio v Ázii je Hengdian World Studios alebo Hengdian Film and TV Production City v meste Hengdian v Číne. Je to v podstate mesto trvalých, úplných kópií palácov, pevností a miest z rôznych období čínskej histórie. Celé obyvateľstvo okolitých miest je často zamestnané ako komparz pre dobové drámy a fantasy filmy, ktoré sa tu natáčajú. Vďaka svojej veľkosti a autenticite získalo štúdio prezývku „Čínsky Hollywood“.

4 23

Na odľahlom francúzskom ostrove Íle de Ré nosia somáre oblečené nohavice. Keďže močaristé miesta bývajú plné komárov a iných chrobákov, miestni obyvatelia im začali šiť nohavice, aby zabránili hmyzu uštipnúť alebo pohrýzť nohy somárov. Napodiv nohavice somárom neprekážajú a rýchlo si na ich nosenie zvykli.

5 30

Microsoft Excel môže dosiahnuť až 1 048 576 riadkov. YouTuber Hunter Hobbs strávil 9 a pol hodiny držaním stlačeného tlačidla. Dokonca to zvládol bez prestávky, či použitia automatiky. Počas toho si však krátil čas čítaním knihy, jedením pizze a s loptičkou na gumičke.

6 26

Existuje ďateľ krémovej farby s názvom Vlikáč žltý, ktorý je známy aj ako vták Pikachu. Samce majú rovnaké sfarbenie ako Pikachu, krémovo-žltú hlavu, výrazné čierne oči a jasné červené líca. Tento druh ďateľa žije v Južnej Amerike.

7 28

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Zdroj: 1234567 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.