Zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #1575 – v roku 1131 zomrel korunný francúzsky princ Filip počas jazdy Parížom, keď jeho kôň zakopol o čierne prasa, ktoré vybehlo z kopy hnoja a Ostrovy duchov pri pobreží Virginie sú neobývateľné a slúžia ako prirodzená bariéra pred hurikánmi

5778

Vedeli ste, že v roku 1131 zomrel korunný francúzsky princ Filip počas jazdy Parížom, keď jeho kôň zakopol o čierne prasa, ktoré vybehlo z kopy hnoja? Počuli ste o Ostrovoch duchov pri pobreží Virginie, ktoré sú neobývateľné a slúžia ako prirodzená bariéra pred hurikánmi? Aj o týchto faktoch si prečítate v dnešných zaujímavostiach ku káve.

1 68

Keď si domáci zajačik ľahne, dáva najavo, že je uvoľnený a cíti sa bezpečne. Existujú tri rôzne spôsoby ležania, ktorými to prejavujú: ak ležia s nohami zastrčenými pod telom, ak ležia s prednými labkami smerujúcimi dopredu a zadnými nohami vystrčenými nabok a ak ležia s úplne vystretým a uvoľneným telom, so zadnými nohami vystretými za telom a prednými labkami smerujúcimi dopredu.

2 38

V prvej svetovej vojne britskí vojaci strieľali obrovské páchnuce bomby na nemecké zákopy. Bomby strašne páchli, ale boli neškodné. Bolo to urobené s cieľom prinútiť Nemcov, aby si pred útokom nasadili plynové masky, ktoré z nich urobili menej účinných bojovníkov.

3 53

Vlci sú skvelými rodičmi a taktiež aj pestúnmi. Niekedy si adoptujú opustené mláďatá nielen vlkov, ale dokonca si adoptujú aj potomstvo iných druhov, napríklad mláďatá líšok.

4 34

Spočiatku počas jeho masovej výroby sa verilo, že cukor je zdraviu prospešný a bol dostupný len pre elitné vrstvy, ktoré si ho mohli dovoliť. Sprievodca cukrom a sladidlami vysvetľuje: „V roku 1700 bola priemerná spotreba cukru v rozvinutom svete približne 1,8 kg za rok, čo predstavovalo menej ako 1 percento príjmu kalórií. Do roku 1800 to vzrástlo na približne 8,2 kg a do roku 1900 to bolo 27,2 kg. Netrvalo však dlho po jeho popularizácii a odborníci začali spochybňovať hodnotu cukru pre ľudské zdravie.

5 42

Pri pobreží Virgínie sú Ostrovy duchov, ktoré sú neobývateľné od roku 1936, pretože počas hurikánovej sezóny fungujú ako prirodzená bariéra na pobreží. Sú domovom populácie divokých koní, letového zariadenia NASA a druhého najvyššieho majáku v Spojených štátoch.

6 34

Hulk sa stal ikonickým tým, že je monštruóznou, zelenou, zúrivou postavou, na ktorého sa Dr. Bruce Banner zmení vždy, keď sa nahnevá alebo vystresuje. Hulk však nemal mať v pôvodnej verzii zelenú kožu. Podľa správ z histórie Marvel Comics, legenda Marvel Stan Lee pôvodne chcel, aby bol Hulk šedý. To, že je zelený vzniklo v dôsledku chybnej tlače.

7 36

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Zdroj: 1234567 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.