Zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #1578 – vojak nemeckej SS musel pod hrozbou smrti hrať pre sovietskych vojakov bez prestávky, vydržal 22 hodín a z celkových 1750 druhov kaktusov až 1749 pochádza z Ameriky

2056

V dnešných zaujímavostiach ku káve si prečítate o tom, ako vojak nemeckej SS musel pod hrozbou smrti hrať pre sovietskych vojakov bez prestávky, vydržal 22 hodín a dozviete sa, že z celkových 1750 druhov kaktusov až 1749 pochádza z Ameriky.

1 95

Morské zajačiky sú malé, chlpaté slimáky so zakrútenými tykadlami, ktoré pripomínajú tvarom zajačie uši. Odborným názvom jorunna parva je druh morských slimákov, ktoré patria do voľnej skupiny mäkkýšov nazývaných nudibranchs. Ich popularita sa v roku 2015 rozšírila po celom Japonsku.

2 56

Zatiaľ čo Beach Boys spievali vo veľa piesňach o surfovaní, iba jeden člen kapely, bubeník Dennis Wilson, skutočne vedel surfovať. Dennis Wilson zanechal aj dva sólové albumy: Pacific Ocean Blue (1977) a Bambu (1978-79, nedokončený a vydaný bol až v roku 2008).

3 72

Koaly aj napriek zaužívanému názvu nie sú medvede, ale vačnatce. Majú svoje jedinečné črty a na končatinách majú šesť protiľahlých prstov, smerujúcich nadol, ktoré im umožňujú spať takmer celý deň v konároch stromov bez toho, aby spadli. Koaly spia 18 – 22 hodín denne kvôli dennej záťaži ich systému pri trávení toxických látok eukalyptu.

4 47

Keď na konci druhej svetovej vojny sovietske vojská mierili k Berlínu, cestou zajali mnoho nemeckých vojakov a vojakov SS. Jedným z nich bol aj mladý vojak SS, ktorý bol nútený hrať na klavíri pre svojich ruských väzniteľov. Posunkovou rečou dali jasne najavo, že bude popravený v momente, keď prestane. Muž hral neuveriteľných 22 hodín, no potom sa zrútil v slzách. Rusi mu zablahoželali a potom ho zastrelili.

5 57

Ruský zoológ Alexander von Middendorff adresoval cárskej vláde v roku 1869 svoj nápad týkajúci sa domestifikácie losa – nikto tomu však nevenoval pozornosť až kým Sovietsky zväz túto myšlienku oživil. začiatkom 30. rokov 20. storočia. Veľký, silný a obratný v snehu, los sa zdal byť ideálny na jazdecké účely. Avšak s nástupom sovietsko-fínskej vojny v roku 1939, po ktorej tesne nasledovala druhá svetová vojna, bola celá myšlienka kavalérie opustená. Hoci sa vojenské výcvikové operácie losov zastavili, snahy o domestifikáciu zvierat pokračovali.

6 47

Muž zo San Francisca Tim Wong zachránil ohrozený druh motýľa, lastovičníka kalifornského (latinsky Battus philenor hirsuta). Tim presadil vzácnu flóry vo svojej záhrade a previezol húsenice motýľa do svojej miestnej botanickej záhrady, kde sa začali opäť rozmnožovať.

7 46

Aj keď sú kaktusy neoddeliteľnou súčasťou púšti, ktorých je v Afrike aj Austrálii veľa, je len jeden jediný druh, ktorý nepochádza z Ameriky. Rhipsalis baccifera, epifytický druh je jedinou výnimkou, ktorú možno nájsť na Madagaskare, v tropickej Afrike, na Seychelách, na Mauríciu, na Réunione a na Srí Lanke, ako aj v tropickej Amerike.

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Zdroj: 1234567 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.