Zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #1583 – schwarzwaldská šunka, ktorá pochádza z oblasti Čierneho lesa v Nemecku, bola pôvodne obaľovaná hovädzou krvou, aby získala tmavú farbu a Michael Gentner bol mladý muž, ktorý sa v roku 1998 zadusil živou zlatou rybkou, keď sa ju pokúšal prehltnúť

12902

Vedeli ste, že schwarzwaldská šunka, ktorá pochádza z oblasti Čierneho lesa v Nemecku, bola pôvodne obaľovaná hovädzou krvou, aby získala tmavú farbu? Počuli ste o mladom mužovi menom Michael Gentner, ktorý sa v roku 1998 zadusil živou zlatou rybkou, keď sa ju pokúšal prehltnúť? Aj o tom si prečítate v dnešných zaujímavostiach ku káve.

1 2

John von Neumann bol zázračné dieťa, ktoré dokázalo deliť osemciferné čísla z hlavy už ako 6-ročný a zabával priateľov svojich rodičov recitovaním celých strán telefónneho zoznamu. Matematika sa rýchlo stala stredobodom jeho štúdia, ktoré vyvrcholilo titulom Ph.D. z univerzity v Budapešti vo veku 23 rokov. Vyvinul počítačovú architektúru, ktorú dnes používajú prakticky všetky výpočtové zariadenia. Stal sa strategickým poradcom USA a jeho teória hier viedla k doktríne MAD.

2 1

Schwarzwaldská šunka prechádza procesom sušenia v slanom náleve. Nakladaním sa šunka pred údením namočí do soli, cukru a vody. Čierny povlak na schwarzwaldskej šunke tradične pochádzal z hovädzej krvi, ktorá šunku po prvotnom vyúdení pokryla a sfarbila kožu na čierno. V súčasnosti je však čierny exteriér často výsledkom korenia aplikovaného pred procesom údenia a samotného procesu údenia.

3 3
4 2

Britský pes na detekciu bômb menom Theo zomrel v dôsledku stresu niekoľko hodín po tom, čo videl, ako jeho psovoda zastrelili v Afganistane. Dvojica vytvorila rekord v detekcii bômb a pes bol posmrtne ocenený vyznamenaním ekvivalentným Viktóriinmu krížu.

5 1

V roku 1998 sa 23-ročný muž menom Michael Gentner v Ohiu udusil na smrť živou zlatou rybkou, ktorú sa pokúsil prehltnúť. V reakcii na to, či bol niekto obvinený zo smrti muža, policajt Mike Matulavich uviedol: „Ak si dovolím skočiť z mosta a vy to urobíte tiež a máte 23 rokov, ste hlúpy.“

6 1

Syndróm študentov medicíny je definovaný tak, že študenti medicíny pociťujú úzkosť súvisiacu so zdravím pri štúdiu konkrétneho ochorenia v dôsledku skutočnosti, že svoje symptómy falošne spájajú so skúmaným ochorením. Tento jav predstavuje akúsi akútnu hypochondriu a je bežnejší medzi študentmi medicíny v porovnaní s ostatnými študentmi vysokej školy. Niektoré z predchádzajúcich štúdií odhalili, že 70 % až 80 % študentov medicíny zažilo tento syndróm.

7 1

Vladimir Petrovič Demichov bol sovietsky vedec a priekopník. Pôvodne plánoval experimentálnu transplantáciu srdca, ktorá sa pokazila. Keďže chirurg nechcel „premrhať sterilizovaný operačný stôl“, pristúpil k transplantácii psej hlavy, výsledkom čoho bol živý dvojhlavý pes.

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Zdroj: 1234567 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.