Top 5 zaujímavostí o filme Titanic, ktoré pozná málokto

781

Film Titanic si získal srdcia divákov po celom svete svojou epickou romantikou a tragédiou. Ponorte sa do fascinujúceho sveta tohto legendárneho filmu a objavte top 5 faktov, ktoré vám ponúkajú nový pohľad na túto filmovú klasiku.

IMG 6541
Zdroj: YouTube

1. Improvizovaná ikonická fráza

Najslávnejšia replika z filmu Titanic, “I’m the king of the world!”, bola v skutočnosti improvizovaná Leonardo DiCapriom. Režisér James Cameron sa rozhodol ponechať ju vo filme a fráza sa neskôr stala veľmi populárnou a dokonca sa objavila na zozname American Film Institute medzi 100 najlepšími filmovými citátmi.

2. Jackova smrť nebola nutná

Jedna z najkontroverznejších scén filmu, kde Jack umiera, nebola nutná. V epizóde seriálu MythBusters, ktorá skúmala, či by sa Jack a Rose mohli zmestiť na drevenom tráme, priznal Cameron, že dramatický koniec filmu závisel od Jackovej smrti. Vtipne poznamenal, že ak by Jack prežil, film by zarobil len desatinu.

IMG 6543
Zdroj: YouTube

3. Titanic získal 11 oscarov, ale žiadny za herecké výkony

Hoci herečka Gloria Stuart (Starnúca Rose) bola považovaná za favoritku na Oscara za najlepšiu vedľajšiu herečku, nakoniec cenu získala Kim Basinger. Kate Winslet bola nominovaná na najlepšiu herečku, ale prehrala s Helen Hunt. Winslet získala svoju prvú sošku až po piatich nomináciách (za film Predčítač v roku 2009).

4. Kate Winslet a jej úloha vo filme Titanic

Kate Winslet sa dozvedela, že získala rolu Rose v Titanicu v čase, keď nakrúcala film Hamlet. Táto zvesť bola pre ňu veľkým prekvapením a momentálne bola v kostýme Ofélie počas jej známeho zrútenia.

IMG 6544
Zdroj: YouTube

 

5. Predaj kresby nahej Kate Winslet

Jedna z kresieb, ktorú Jack nakreslil Rose (Kate Winslet), kde bola nahá, iba s náhrdelníkom Srdce oceánu, bola predaná na aukcii v roku 2011 za tisíce dolárov. Táto kresba bola dielom režiséra Jamesa Camerona, a nie Leonarda DiCapria. Najvyššia známa ponuka bola 16 000 dolárov.

Zdroj

Ahoj, volám sa Tomáš. Vo voľnom čase sa venujem hudbe, rád športujem a trávim čas s blízkymi. Odmalička som miloval čítať, no neskôr som si našiel záľubu aj v písaní. Preto budem rád, ak vám moje články aspoň trochu spríjemnia deň.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.