Zaži nezabudnuteľnú cestu vlakom naživo cez krásne nórske scenérie a hory

658

Dnešné technológie nám umožňujú robiť a vidieť aj také veci, o ktorých sme ešte nedávno ani nesnívali. Teraz ti umožní jedna kamera vidieť toľko krásnej nórskej prírody, akú nezažiješ každý deň. Táto krajina patrí medzi vôbec najkrajšie krajiny na svete.

bergen train fotografia
Foto od corsi photo

Aj v prípade, že ste nenavštívili Nórsko alebo vôbec nemali v pláne zažiť cestu vlakom po známych a krásnych nórskych horách a prírode, teraz si môžete pozrieť všetky scenérie online. Sú vysielané naživo na stránke youtube.

Celá cesta vlakom od Bergenu až po Oslo trvá 7 hodín a je zachytená kamerou, ktorá je pripevnená na prednej časti vlaku. Dokumentuje všetky pamiatky a všetky krásne miesta počas celej cesty tak, ako ich vidí iba strojvodca.

bergen train fotografia
Foto od angrykarl

Môžete počuť mierne klepanie kolies na zasneženom chodníku, keď sa vydáte na cestu okolo jazier a potokov. Od zasnežených škandinávskych hôr až po drobné nórske dediny zasadené do kopcov vám vlak ponúka pohľad na celý región bez toho, aby ste museli opustiť svoju stoličku.

Opis videa hovorí: „Vyskúšajte celú cestu z Bergenu do Osla z orchestrálneho miesta, a to sto rokov po otvorení tejto trasy. Program trvá tak dlho, ako trvá celá cesta, to znamená sedem hodín a šestnásť minút.“

Na tomto videu je možné sledovať celú cestu tohto vlaku naživo.

https://www.youtube.com/watch?v=qghQ5eKGcyE

Zdroj: goodnewsnetwork

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre