Zázračné dieťa – na vysokú školu nastúpila v 10-tich rokoch, v 17-tich získala doktorát na Arizonskej štátnej univerzite

175

Účasť Dorothy Jean Tillmanovej II., na slávnostnom otvorení Arizonskej štátnej univerzity 6. Mája, bola posledným krokom na ceste za vyšším vzdelaním, ktorú táto tínedžerka z Chicaga začala, keď vo veku 10 rokov absolvovala svoj prvý vysokoškolský kurz. Medzitým už stihla získať titul docenta, bakalára a magistra.

Keď Dorothy v decembri úspešne obhájila svoju dizertačnú prácu, stala sa vo veku 17 rokov najmladšou osobou, ktorá získala doktorský titul v odbore integrovaného behaviorálneho zdravia na Arizonskej štátnej univerzite.

„Je to špeciálna oslava a dúfame, že Dorothy Jean inšpiruje ďalších študentov,“ uviedla docentka Leslie Mansonová. „Je to také vzácne a jedinečné.“

Keď sa väčšina študentov práve učí orientovať na strednej škole, matka ju zapísala na kurzy prostredníctvom College of Lake County v severnom Illinois, kde podľa jej životopisu vyštudovala psychológiu a v roku 2016 ukončila štúdium.

V roku 2018 získala Dorothy bakalársky titul z humanitných vied. Zhruba o 2 roky neskôr získala magisterský titul z Unity College v Maine a v roku 2021 bola prijatá na Arizonský štátny program manažmentu behaviorálneho zdravia.

Väčšinu hodín vykonávala diaľkovo a online. Avšak rozhodla sa osobne zúčastniť na svojom nástupe do Arizonskej štátnej univerzity a počas slávnostného ceremoniálu sa prihovorila absolventom.

„Všetko, čo sme robili, mi nepripadalo nenormálne alebo nezvyčajné, kým sa tomu nezačala venovať všetka pozornosť,“ povedala 18-ročná Dorothy, ktorá uviedla, že za svoje vzdelanie a úspechy vďačí svojej starej mame a svojej matke.

Ale nič nebolo zadarmo.

„Nezažila som také tie klasické školské veci, ako sú plesy alebo obyčajné školské fotografie a podobné veci,“ povedala Dorothy.

Našla si však čas na tanec. Je zakladateľkou a výkonnou riaditeľkou Dorothyjeanius STEAM Leadership Institute. Program zahŕňa letné tábory určené na pomoc mladým ľuďom v oblasti umenia a predmetov STEM (veda, technika, inžinierstvo a matematika). Povedala, že jej plány zahŕňajú verejné vystúpenia a získavanie finančných prostriedkov pre tábor.

dorothyjeanius/instagram

Dorothy je motivovaná a má inovatívne nápady. Je skutočným lídrom.

Zdroj

Dominika Božiková
Ahojte, volám sa Dominika. Som mamina, už druhýkrát na materskej. A aby mi úplne nepreplo, rozhodla som sa robiť aj niečo iné ako variť, pozerať dookola Labkovú patrolu a prebaľovať plienky, tak dúfam že sa Vám môj obsah bude páčiť. :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre