Jedlé zázraky: Neuveriteľné dezerty japonskej cukrárky

393

Myslíte si, že želatína je nezaujímavá a nudná? Potom ste tu správne. Dnes vám totiž zmeníme názor. Predstavíme vám tvorbu cukrárky, ktorá vystupuje pod menom Tomei. Ide o japonský preklad slova priehľadný, čo naznačuje aj podstatu jej tvorby. Špecializuje sa totiž na krištáľovo čisté dezerty, ktoré sú doslova vizuálnym rajom.

Hoci želatína možno nie je najchutnejšou cukrovinkou, ide o skutočne univerzálnu prísadu. Tým, že cukrárka pracuje s jej nezafarbenou verziou, výsledné produkty sú elegantné pokrmy s prekvapením vo vnútri. Nájdete tam čokoľvek od jahôd a citrusov až po jedlé kvety. Umelkyňa sa snaží zachovať prirodzenú krásu každej jednej ingrediencie.

Medzi jej obľúbené výtvory patrí tortička, ktorá pripomína nebo. Na jej výrobu použila číru želatínu s nádychom modrej, pričom dovnútra umiestnila biele chumáče vytvorené pravdepodobne zo šľahačky.

Okrem dezertov však vytvára aj dokonale vyzerajúce nápoje. Ich základ tvorí čistá sóda, do ktorej pridáva niekoľko kvapiek sirupu v pastelových farbách. Ak by ste si chceli pozrieť viac z jej tvorby, môžete tak urobiť na Instagrame alebo YouTube.

Zdroj

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre