Zbiera kamene, namaľuje naň oči a vráti ich na pôvodné miesto. A dôvod je trochu zvláštny

552

Jennifer Allnutt je dievčina, ktorá si našla skutočne zaujímavú záľubu. Je to mladá umelkyňa s veľmi dobrou fantáziou. Svoje nápady pretavila do praxe a budete sa diviť, akej zvláštnej, no na druhej strane zaujímavej.

Po nedávnom pobyte v Galérii Q Bank v tasmánskom meste Queenstown, začala s projektom týkajúcim sa kameňov. Tieto zozbierané horniny totiž pretvára na oči. Na každý kúsok, ktorý si prinesie, namaľuje oko a následne ho vráti tam, odkiaľ ho vzala. „Buď sa nájde alebo sa navždy stratí,“ povedala dievčina.

Queenstown je totiž mesto, ktoré má rozsiahlu banícku históriu a všade leží mnoho nezvyčajných skál či menších kameňov. Mladá Jennifer sa to rozhodla využiť. „Tak som začala s jednoduchým zberom kameňov a ich pretváraním. Postupne sa to zmenilo na projekt hľadania pokladu v podobe komunitného umenia,“ dodala mladá umelkyňa.

Zdroj

Foto: boredpanda

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre