Zbierka na muníciu pre Ukrajinu prekročila 3 milióny eur! Ďakujú aj ukrajinskí vojaci, priamo z frontu

132

Zbierku Munícia pre Ukrajinu môžeme radiť medzi najväčšie a najúspešnejšie finančné zbierky na Slovensku. Doteraz sa zapojilo už skoro 50-tisíc ľudí a dokopy darovali vyše 3 milióny eur. Vyzbierané peniaze poputujú na nákup munície pre Ukrajinu, ktorú sa snaží po celom svete zohnať Česko. Organizátori zbierky okamžite reagovali na rozhodnutie slovenskej vlády, že sa k českej iniciatíve nepripojí a finančne nákup zbraní nepodporí.

rawpixel

„Česká vláda nedávno odštartovala celosvetovú iniciatívu na nákup potrebnej munície pre Ukrajinu. Zapojilo sa do nej už viac ako dvadsať krajín. Slovensko medzi nimi zatiaľ žiaľ, chýba. Vláda Slovenskej republiky a premiér Fico sa do iniciatívy zapojiť odmietli. Bola by hanba, keby to tak zostalo. S odopretím pomoci vojnou zmietanému susedovi sa odmietame zmieriť. Poďme ukázať, že o tom nerozhodujú len oni. Sme presvedčení, že postoj vlády nereprezentuje väčšinu občanov. Sme si istí, že my, obyvatelia a obyvateľky Slovenska pomôcť chceme a vieme,“ napísali autori zbierky na stránke.

„Pomôžeme Ukrajine aj napriek našej proruskej vláde. Aj vy teraz rozhodnete, či sa Slovensko pridá k Česku a ďalším krajinám. Ukážme, že naozaj rozumieme tomu, že Ukrajina bojuje aj za nás a má právo sa brániť. Buďme spolu odvážni a poďme jej pomôcť tým, čo potrebuje najviac, a to je munícia,“ pokračovali vo vyzývaní ľudí na darovanie.

Ukrajinskí vojaci poďakovali Slovákom priamo z línie, prostredníctvom videa: „Bratia Slováci, ako viete, česká vláda začala prednedávnom zbierať financie na nákup munície. Túto iniciatívu podporilo dvadsať európskych krajín, ale nie vláda Slovenska. Na druhej strane, Slováci spustili vlastnú zbierku na podporu tejto iniciatívy. Je to veľmi veľká podpora pre našu krajinu. Ďakujeme vám veľmi pekne, bratia Slováci. Spoločne k víťazstvu.“

Zdroj

Dominika Božiková
Ahojte, volám sa Dominika. Som mamina, už druhýkrát na materskej. A aby mi úplne nepreplo, rozhodla som sa robiť aj niečo iné ako variť, pozerať dookola Labkovú patrolu a prebaľovať plienky, tak dúfam že sa Vám môj obsah bude páčiť. :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre