Start-up, ktorý požičiaval ľuďom dáždniky prišiel takmer o všetky kusy v priebehu zopár týždňov

1513
daždnik
Foto: familymwr

V dnešnej dobe sa čoraz viac spomína takzvaná „zdieľaná ekonomika“. Či už zdieľame byt cez Airbnb alebo auto cez Uber prispievame tak k ekologickejšiemu a rozumnejšiemu spôsobu života pre všetkých.

Práve Čína so svojím vysokým počtom obyvateľov je zdieľanej ekonmike čoraz viac naklonená. Veľkú popularitu zaznamenala v tejto krajine napríklad služba na zdieľanie bicyklov.

Po tomto vzore sa rozhodol ísť aj nový čínsky start-up, ktorý na autobusové zastávky, vlakové stanice a iné kritické miesta umiestnil dáždniky so zámkom.

Pomocou mobilnej aplikácie si tak môžete dáždnik na špeciálny zámok odomknúť z najbližšieho plota a zaplatíte zálohu iba 19 yuanov (cca 2,5 eur) a každá pol hodina používania vás stojí zopár centov.

Nápad sa zdal byť naozaj skvelý a prospešný. S čím však CEO spoločnosti Zhao Shuping nepočítal je, že dáždnik nie je bicykel.

A tak spoločnosť po tom, čo naštartovala požičiavanie v 11 veľkých čínskych mestách prišla takmer o všetky svoje dáždniky pár týždňov po otvorení.

zdroj

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre