Značka Vollebak je známa jedinečnými odevmi inšpirovanými prírodou. Tentoraz vytvorili bundu na obraz kalmara

863

Značka Vollebak je známa tým, že sa inšpiruje prírodou a vyrába jedinečné oblečenie. Nedávno vytvorila celkom novú futuristickú bundu inšpirovanú prirodzeným maskovaním kalmara. Pri návrhu bundy použil tím zaujímavé lasery a viac ako 2 miliardy mikroskopických sklenených guľôčok zabudoval do živice nachádzajúcej sa na povrchu bundy. Znamená to, že ak ste v interiéri alebo pri slabom dennom svetle, jeho povrch sa javí ako tmavý metalický, ale akonáhle bundu vystavíte jasnému svetlu, tak odráža každú farbu naprieč celým spektrom. Netreba dodávať, že to vyzerá fascinujúco.

Bunda zmenami farieb napodobňuje kožu kalmara – neuveriteľne prispôsobivé stvorenie, ktoré je schopné zviditeľniť sa tým, že vytvára optické ilúzie len za zlomok sekundy a maskuje sa tak, aby splynul s okolím. Bunda je úplne nepremokavá a vetruvzdorná. „Kalamáre využívajú na zmenu farby svojej pokožky mikroskopické štruktúry podobné doštičkám, naša bunda však používa štruktúru mikroskopických sklenených guličiek,“ vysvetlil jeden zo zakladateľov Vollebaku, Steve Tidball. „S viac ako dvoma miliardami kúskami zapustenými do živice na povrchu bundy a viac ako 40 000 kúskov na každom centimetri štvorcovom sú neviditeľné voľným okom,“ dodal.

Bunda je určená hlavne pre tých, ktorí sa venujú vonkajším športom ako je lyžovanie či snowboarding. Má tiež veľmi vysoký golier, vytvorený tak, aby bol pohodlný, čo najlepšie sa prispôsobil a nezavadzial okuliarom. Pružná kapucňa funguje perfektne s akýmikoľvek lyžiarskymi prilbami. V skutočnosti je vytvorená až z troch vrstiev látky. A ako sa dalo očakávať, tak jej cena je dosť vysoká, momentálne sa predáva za 995 dolárov.

Toto nie je prvý futuristický odev značky, ktorý sa líši od všetkých ostatných. V tejto spoločnosti totiž fungujú tak, aby stále vymysleli rôzne dizajnové inovácie. „Vyrábame oblečenie pre najchytrejších a najtvrdších ľudí na planéte,“ vyhlasuje značka.

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre