Známe japonské sake nápoje sa vďaka tomuto šikovnému chlapíkovi menia na nočnú oblohu

576

Chceli by ste na svojich hostí zapôsobiť nápojom, ktorý nielenže bude chutiť tak, ako keby ste mali „nebíčko v ústach“, ale aj tak vyzerať? Tak tieto krásne poháre na sake, individuálne vyrobené japonským umelcom Hiromi Sato, sa po naplnení vodou premenia na malé čarovné galaxie.

Každý pohárik z nehrdzavejúcej ocele je jedinečný. Je lakovaný zlatým prachom, ktorý dodáva pohárom žiarivú a hviezdnu kvalitu, ktorú umelec nazýva „Vesmírne srdce“. Poháre predáva spoločnosť Sansaku online, ktorá opisuje produkt ako „dielo natreté jedinečnou textúrou technológie spracovania nehrdzavejúcej ocele a oxidačného zafarbenia v meste Sakai, od tradičného remeselníka Shirane Butsudan“.

Poháre však lacné nie sú, ako sa dá od ručnej vyrábaných výrobkov očakávať. Jeden kus sa predáva za necelých 100 dolárov. Prefektúra Niigata je domovom viac ako 90 sake pivovarov a je známa výrobou jedných z najlepších sake nápojov. Ich výrobca je milo prekvapený pozitívnou reakciou na jeho diela a už teraz pracuje na ďalších, keďže sú dočasne vypredané.

Zdroj

Foto: Boredpanda

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre