Známy pouličný výtvarník Banksy daroval značnú sumu na boj za ľudské práva a proti zbrojeniu

428

Známeho pouličného výtvarníka Banksy-ho predstavovať netreba. Umelec je známy svojími dielami na múroch či budovách, ktoré často upozorňujú na vážny sociálny problém. Inak tomu nebolo ani pri diele Civilian Drone Strike (Civilný útok dronov), ktoré upozornilo na dôležitú udalosť kedy drony bombardovali civilné ciele na blízkom východe.

 

Aby však neostalo len pri slovách Banksy sa rozhodol sumu £205,000 , ktoré inkasoval za predaj diela darovať nadácií proti obchodovaniu so zbraňami. Festival, Art The Arms, na ktorom Bansky dielo vydražil prebiehal súčasne s festivalom DSEI svetovo najväčším festivalom, kde sa prezentuje vojenská technika a predaj zbraní v pozitívnom svetle.

 

zdroj

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre