Zomrela česká speváčka, ktorá sa úmyselne nakazila koronavírusom. Jej syn hovorí, že uverila názorom antivaxerov

888

V nedeľu, 16. januára, zomrela 57-ročná česká speváčka pražskej folkovej skupiny Asonance, Hana Horká. Podľa dostupných informácií sa úmyselne nakazila koronavírusom. Hlavným dôvodom bolo, že odmietala očkovanie a chcela týmto spôsobom získať imunitu.

Dva dni pred smrťou však informovala fanúšikov na sociálnych sieťach, že sa z ochorenia dostala. „Odtajním to. Ano, prekonala som a prežila i Deltu. Život je tu pre mňa i pre vás“ napísala vo facebookovom príspevku.

„Hana robila všetko pre to, aby sa nakazila. Mala radosť z pozitivity členov rodiny, mala radosť z vlastného nakazenia, maľovala si ružovú budúcnosť,“ vyjadril sa na Facebooku Miroslav Hlavička známy pod menom Scalex.

Mnoho speváčkiných kamarátok sa stotožňovalo s jej názorom. Hlavička tomu nechápe, a preto sa takto rozhorčil: „Hlava mi to neberie. Tieto ženy chcú mať prirodzenú imunitu proti covidu, aby v budúcnosti nechytili covid, a preto chcú úmyselne chytiť covid.“

Zdroj: Youtube

K speváčkinej smrti sa vyjadril na sociálnej sieti aj jej syn Jan Rek. Odsúdil antivaxerov, ktorým jeho mama uverila: „Menovite – Andor Sandor, Duša K, MUDr. Jan Vojaček, CFMP, Daniel Landa, Jaroslav Flegr, MUDr. Soňa Peková, PhD., Roman Šmucler a spol. Zobrali ste mi mamičku, ktorá si na vašom základe stavala všetky svoje argumenty. Pohŕdam vami. Ste odpad a odteraz na vás nemám dobrú mienku. Za pozostalých – syn.“

„Niektorým správam nechceme uveriť. Ale budeme musieť,“ vyjadrila sa k úmrtiu kapela Asonance, ktorej členkou bola Horká od roku 1985.

ZDROJ

Lucia Gajdošová
Ahojte :) Volám sa Lucia a aktuálne pracujem v marketingovej agentúre. Som milovníčkou kníh, kávy, cestovania a spoznávania nových miest. Popri práci sa venujem aj foteniu a sociálnym sieťam.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre