Zopár rád, ako čo najlepšie prežiť žalúdočné ťažkosti, keď sa nachádzate na palube lietadla

599

Bolesť žalúdka nie je nič príjemné a už vôbec nie, ak do toho všetkého sa pridružia kŕče či zvracanie. V prípade, že ste v takejto chvíli doma a nepotrebujete nikam ísť ani nič robiť, vtedy sa to zvládnuť dá. No čo v prípade, že vás čaká napr. pracovné stretnutie, na ktoré sa musíte dostaviť? Alebo rovno odletieť? Chlapík, ktorý mal podobný problém sa chcel podeliť s ostatnými. Už dávnejšie písal čo robiť v prípade, že sa otrávite jedlom, tieto jeho rady ho však nepripravili na takúto nepríjemnú a dlhú cestu lietadlom.

Preto sa rozhodol, že opäť napíše cenné rady, ktoré by vám mohli s kŕčami či otravou jedlom pomôcť aj pri ceste lietadlom. Najlepšie je v takom prípade neletieť, no ak takúto možnosť nemáte a let už presunúť nemôžete, tak môžete skúsiť tieto zaujímavé tipy.

Foto od Flickr

Vezmite si so sebou lieky

Ak je to možné, zastavte sa pred obchodom v lekárni a vyzdvihnite si vhodné lieky na váš stav. Avšak, Julie Devinsky, odborníčka na výživu v nemocnici Mount Sinai radí: „Lieky, ktoré pomáhajú kontrolovať hnačku, môžu tento symptóm liečiť (čiastočne), ale pôsobia proti prirodzenej obrane tela vylúčením toxínu alebo infekčného agenta. Ak teda chcete proti hnačke bojovať čo najúčinnejšie, vezmite si pre istotu aj plienky pre dospelých.“

Povedzte to letuške

Letušky budú vašimi najväčšími spojencami, keď budete mať bezpochyby pekelný deň. „Počas päťhodinového letu z Mexico City do New Yorku sa začal žalúdok ozývať. Horúčkovito som hľadal vrecko, do ktorého by som sa mohol vyzvraciať. Nenašiel som, a tak som zavolal letušku. Tá ma okamžite vzala na toalety a podala servítky. Neskôr mi povedala, aby som zostal s ňou vzadu.“ Letuška sa následne opýtala čo jedol a odkedy sa cítil chlapík chorý, pretože si myslela, že sa otrávil jedlom v lietadle. Išlo však o niečo iné. Dala mu trochu perlivej vody a horúcu vodu s limetkou s tým, že ona to pije vždy, keď má problémy so žalúdkom. „Po zvyšok letu mi ona aj ostatné letušky „strážili“ toalety, kde ma pustili vždy, keď som potreboval.“

Chlapík tvrdí, že mu tieto milé letušky nesmierne pomohli. Zakaždým, keď prešli okolo jeho kresla sa spýtali ako sa cíti. „Keď som mal zimnicu, dali mi prikrývku, aby ma udržiavala v teple. Dokonca mi ponúkli, že zistia, či nie je na palube nejaký lekár.“ Aj keď nie je toho až tak veľa, čo by mohli letušky v lietadle urobiť, predsa len pomôžu aspoň takýmto spôsobom, čo je veľmi cenné.

Dajte si šálku ľadu

Kvôli zvracaniu a nevoľnosti sa vaše telo dehydruje. Pokúste sa vypiť toľko vody, koľko môžete, no ak nedokážete zadržať tekutiny, požiadajte letušku o pohár ľadu. Môžete cicať ľadové kocky, aby ste zostali hydratovaní, zatiaľ čo budete účinným spôsobom bojovať proti žalúdočným ťažkostiam.

Nejedzte počas letu

Váš GI trakt nemôže dobre stráviť jedlo, keď už cítite, že niečo nie je v poriadku s vaším žalúdkom. „Je zrejmé, že som na to zabudol, keď sa ma letuška opýtala, čo chcem na raňajky. Do tridsiatich minút som bol na rýchlej ceste na toalety.“ A aj v prípade, že už prešlo pár dní od vašich problémoch so žalúdkom, tak aj v takom prípade vynechajte jedlo počas letu. Najmä sa uistite, že to, čo jete nie je mliečny výrobok, jedlo má nízky obsah vlákniny a nie je mastné. Najlepšie je držať sa tzv. diéty BRAT (banány, ryža, jablkové pyré a toast).

 

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre