Zoznámte sa so stále špinavou mačkou-železničiarkou, ktorá láka desaťtisíce návštevníkov ročne

2649

Na železnici blízko Nevady sa nachádza zachovalá pamiatka, ktorá láka návštevníkov z celého sveta. Vlakové vozidlá z roku 1906 však nie sú jedinou turistickou atrakciou v okolí. Môžete navštíviť aj múzeum East Ely Railroad Depot, kde nájdete tzv. „Dirt the Railway Cat“ – čiže mačku menom Dirt, ktorá sa považuje za maskota Nevady.

Je známa tým, že „pracuje“ celý deň na lokomotíve, ktorá preváža uhlie. „Dirt sa stále prechádza po okolí a ak navštívia múzeum turisti, sadá si do stredu skupiny s pocitom hrdosti,“ povedal Eric Mencis, manažér služieb pre hostí a riaditeľ sociálnych sieti železnice. Táto železnica je jediným domovom, ktorý kedy mačka mala. Narodila sa tam pred 11 rokmi a nikdy svoj domov neopustila.

Zároveň odjakživa miluje váľanie sa po špinavých miestach a aj preto dostala meno „Dirt“, čo v skutočnosti znamená „špina“. Pôvodne je to oranžovo-biela mačka, ale kvôli tomu, že sa odmalička povaľuje v špine, sa jej kožušina zafarbila do šedej. Jej vzhľad však nie je jediné, čo z nej robí jedinečnú. „Pred 100 rokmi tu tvrdí chlapi vykonávali skutočne ťažkú prácu. Presúvali milióny ton skál a roztavovali ich. Vyrábali elektrinu pre veľkú časť sveta. A keď sa pozriete na staré fotografie tých mužov, tak možno povedať, že v ich očiach vidieť ten istý pohľad, aký má aj Dirt,“ povedal manažér Eric.

Pohybuje sa po okolí ako šéf a uisťuje sa, že všetko funguje správne. Šplhá sa a chodí po vlakoch akoby kontrolovala, či všetko funguje správne. Ľudia sú fascinovaní historickým významom železnice a Dirt je tam veľká celebrita, čo výrazne napomáha popularite múzeá. Manažér sociálnych sietí sa vyjadril, že rastúca sláva mačky ho stále prekvapuje: „Som šokovaný, že sa stala takto slávnou. Dokonca ponúkame na predaj tričká, magnetky, prívesky na kľúče, hrnčeky na kávu, a dokonca aj kávu s podobizňou mačky. Zásielky posielame po celom svete.“ Oblasť, v ktorej je situovaná aj daná železnica má populáciu len cca 4 000 ľudí, no múzeum navštívi až 30 000 návštevníkov ročne.

Zdroj

Foto: boredpanda

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre