Nezvyčajný objav: Vedci našli 240 miliónov rokov starého “čínskeho draka”

2671

Aj vy ste ako malý verili, že draky existujú? Paleontológovia sa teraz k tomu aspoň priblížili. Našli fosílie tvora, ktorý pripomína draka!

Zaujímavý objav

Vedci odhalili fosílie Dinocephalosaurus orientalis, pätmetrového vodného plaza v Číne, ktorý sa vyznačuje nezvyčajne dlhým krkom. Tento objav nie lenže rozširuje naše pochopenie pravekej fauny, ale aj priláka pozornosť svojou podobnosťou s mýtickými drakmi.

Zdroj: YouTube

Unikát v evolúcii

Dinocephalosaurus, s 32 krčnými stavcami, má viac stavcov nielen v krku, ale aj v trupe, čo mu dodáva výrazne hadie rysy. Tento plaz bol dokonale prispôsobený oceánskemu životu, čo dokazujú jeho plutvovité končatiny a výborne zachované ryby v oblasti jeho žalúdka.

Okno do pravekého sveta

Vďaka objavu ďalších, lepšie zachovaných vzoriek, vrátane jedného úplne artikulovaného exemplára, môžu vedci teraz poskytnúť úplný obraz o tomto bizarnom dlhokrkom stvorení. Spolupráca medzinárodného tímu z Číny, Škótska, Nemecka a USA umožnila lepšie pochopiť jeho evolúciu a funkciu dlhého krku.

Zdroj: YouTube

Odkaz pre budúcnosť

Objav Dinocephalosaurus orientalis nie je len vedeckým úspechom, ale aj príbehom o spolupráci a neustálom objavovaní. Ukazuje nám, ako môžu prastaré fosílie osvetliť evolučné tajomstvá a inšpirovať nové generácie k zvedavosti a objavovaniu neznámeho.

Zdroj

Tomáš Hanták
Ahoj, volám sa Tomáš. Vo voľnom čase sa venujem hudbe, rád športujem a trávim čas s blízkymi. Odmalička som miloval čítať, no neskôr som si našiel záľubu aj v písaní. Preto budem rád, ak vám moje články aspoň trochu spríjemnia deň.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre