10 detailov vo filmoch, ktoré nám unikli

2927

Takmer všetky naše obľúbené filmy a sitkomy obsahujú tajný detail. Niektoré z našich obľúbených filmov dnes podrobíme testu a preskúmame každý detail, aby sme sa uistili, že nám nič neuniklo. A zatiaľ čo niektoré z nich dávajú zmysel, pri iných sa pýtame, či to tvorcovia možno trochu nepreháňali.

1. Toy Story 4 (2019)

k1 2
Photo by BrightSide

V Toy Story 4 má auto poznávaciu značku „RMRF97“. V roku 1997 niekto omylom vymazal celý film Toy Story 2 zadaním príkazu „rm -r -f *“. Našťastie, technický dozor filmu mal doma záložnú kópiu a film bol obnovený.

2.Glass (2019)

k2 2
Photo by BrightSide

James McAvoy si vo filme Glass zopakuje postavu Kevina Wendella Crumba, ktorý má 24 rôznych osobností. Každá z osobností Jamesa McAvoya vo filme Glass je v titulkách spomenutá.

3. Pán prsteňov (2001)

k3
Photo by BrightSide

Koníky, na ktorých jazdili Nazgul v čase, keď boli „čiernymi jazdcami“, boli čierne s červenými očami. Väčšinu času robili pre ringwraithov. Kone Nazgulov v Pánovi prsteňov majú na hrudnom jazdeckom výstroji Sauronovo oko.

4. Truman Show (1998)

k4 2
Photo by BrightSide

Vo filme Truman Show Truman užíva vitamín D, pretože slnko na pľaci nie je skutočné.

5. Skyfall (2012)

k5 1
Photo by BrightSide

Vo filme Skyfall je mužovi ukázaný ukradnutý obraz. Dielo je od Amadea Modiglianiho a má názov Žena s vejárom. V skutočnosti bol ukradnutý v roku 2010 a doteraz sa nenašiel.

6. Na Nože (2019)

k6
Photo by BrightSide

Vo filme Knives Out niekoľko potenciálnych podozrivých pravidelne používa svoje iPhony. Jediná postava, ktorú nevidíme používať iPhone, je páchateľ Ransom, ktorého dokonale stvárnil Chris Evans.

Spoločnosť Apple nedovoľuje filmárom ukazovať zloduchov, ktorí používajú iPhony pred kamerou, uviedol režisér filmu Rian Johnson v novom rozhovore pre Vanity Fair. „Spoločnosť Apple vám umožňuje používať iPhony vo filmoch, ale – a to je veľmi dôležité, ak sa niekedy pozeráte na mysteriózny film – záporáci nemôžu mať iPhony na kamere,“ povedal Johnson.

7. Harry Potter a väzeň z Azkabanu (2004)

k7
Photo by BrightSide

Profesor Lupin strávi väčšinu cesty vlakom do Rokfortu spánkom vo filme Harry Potter a väzeň z Azkabanu. Dátum je 1. september 1993. Bol vyčerpaný, pretože predchádzajúcu noc sa premenil a skutočne bol spln. Neskôr profesor prezradí, že premeny ho úplne vyčerpávajú, čo ľahko vysvetľuje, ako mohol byť dostatočne ospalý, aby vydržal útok dementorov.

8. Breaking Bad (2008)

k8 2
Photo by BrightSide

Bolo natočených 62 epizód seriálu Breaking Bad. 62. prvok v periodickej tabuľke prvkov je samárium. Samárium sa používa na liečbu rakoviny pľúc

9. Iron Man 3 (2003), Spider-Man: Návrat domov (2017)

k9 1
Photo by BrightSide

V Iron Manovi 3 nosí Pepper tričko s vtipom o elektrónoch a neutrónoch. O niekoľko rokov neskôr, vo filme Spider-Man: Návrat domov, môžeme vidieť Petra Parkera, ktorý má na sebe rovnaké tričko.

10. John Wick: Kapitola 3 – Parabellum (2019)

k10
Photo by BrightSide

Keanu Reeves sa rozhovoril o svojej obľúbenej postave Johna Wicka: „V prvom scenári bol John Wick opísaný ako človek pracujúci so starými knihami v koženej väzbe a reštaurovaním kníh,“ povedal Reeves.

„Nakrútili sme to. Vo filme to nie je, ale natočili sme to. Mal koníček a povolanie. To je to, čo robil. V najlepšom prípade, áno, jeho manželka zomrela, a to je to, čo sa rozhodol robiť, keď sa dostal von po nemožnej úlohe, to bolo jeho povolanie.“

Zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.