10 fotografií z histórie so zaujímavými príbehmi v pozadí

11255

Týchto 10 fotografií z blízkej aj ďalekej histórie vám rozpovie svoje príjemné aj nepríjemné príbehy. Vďaka fotografii všeobecne si tieto príbehy vieme lepšie predstaviť a precítiť atmosféru, ktorá práve vtedy vládla.

 

1. Plameniaky sa spolu schúlili v záchodoch v ZOO počas Hurikánu Andrew v Miami (24. August, 1992).

pribeh1

2. Policajt žene vypisuje pokutu za nosenie nevhodných bikín na pláži v Rimini, Taliansko (rok 1957).

pribeh2

3. Sovietsky vojak sa snaží odfotografovať s Nemeckým bábätkom v ruinách dobitého Berlína a matka sa len rezignovane pozerá. Máj 1945.

pribeh3

4. Adolf Hitler na prechádzke s Helga Goebbels (1936). Helga bola neskor zabitá kyanidom spolu so svojimi súrodencami jej vlastnými rodičmi v Hitlerovom bunkri v roku 1945.

pribeh4

5. Ženský box na streche budovy v roku 1938.

pribeh5

6. Rakúske deti zdravia Adolfa Hitlera počas jeho kampane za zjednotenie Rakúska a Nemecka v roku 1938.

pribeh6

7. Prvá fotografia pod vodou. (cca 1899)

pribeh7

8. Jedna z prvých fotografií, ktorá bola zhotovená v Hitlerovom bunkri vojakmi v roku 1945.

pribeh8

9. Mladá žena v šatách (rok cca 1845-1855, miesto neznáme).

pribeh9

10. Toto je obrázok experimentu Marryho Marlowa. Tento experiment mal názov „Pit of Despair“ – Mláďatá opíc pri ňom boli od svojich matiek oddelené pri pôrode a boli uložené do kužeľovitých komôr, kde si nemohli sadnúť ani vidieť von. Cieľom bolo vytvoriť opiciam psychózy a depresie, čo sa na 100% podarilo.

pribeh10

TIP! Ak vás bavia zabudnuté a bizarné historky z dejín, ktoré ste možno ani netušili, tak vám určite odporúčame knihu Keď Hitler bral kokaín a Leninovi ukradli mozog kde sa práve takéto veci dozviete. Knihu nájdete tu: Do obchodu

 

zdroj

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre