10 hercov, ktorí sa podelili o fascinujúce detaily o svojich filmoch

27402

Z času na čas sa diváci dozvedia príbehy o pretrvávajúcich sporoch medzi hercami na pľaci alebo hviezdami, ktoré spolu veľmi nevychádzajú. Vďaka týmto anekdotám sa však na naše obľúbené filmy pozeráme z inej perspektívy. Preto vám prinášame 10 príbehov zo zákulisia vyrozprávaných z úst našich obľúbených hercov.

1. Jennifer Lawrence si pred bozkávacou scénou s Liamom Hemsworthom zámerne nechá zapáchať dych.

t1
Photo by BrightSide

Liam Hemsworth v jednom z rozhovorov povedal, že sa cítil „dosť nepríjemne“ vždy, keď musel pobozkať Jennifer Lawrence počas nakrúcania filmu The Hunger Games. Povedal, že zvonku to vyzerá ako krásna scéna. Ale bezprostredne pred bozkávacou scénou Lawrence hovorila, že si nečistí zuby, hoci práve zjedla niečo hrozné, napríklad tuniaka alebo cesnak.

2. Kate Winslet sa počas natáčania Titanicu vymočila do vodnej nádrže.

t2 2
Photo by BrightSide

Kate Winslet sa priznala, že počas nakrúcania filmu Titanic vo vodnej nádrži sa kvôli nabitému harmonogramu občas vymočila do nádrže.

3. Alan Rickman chcel, aby sa s mladším hercom zaobchádzalo ako s rovnocenným.

t3 2
Photo by BrightSide

Tom Felton vo svojich nových memoároch Beyond the Wand píše o svojich skúsenostiach so zosnulým Alanom Rickmanom. Ako herec rozpráva, Felton dostal nižšiu režisérsku stoličku ako dospelí herci, a tak sa Rickman postaral o to, aby dostal stoličku rovnakej výšky ako ostatní. Herec Severusa chcel, aby sa s ním zaobchádzalo rovnako.

4. Lady Gaga sa vžila do svojej postavy niekoľko mesiacov pred natáčaním filmu Zrodila sa hviezda.

t4 2
Photo by BrightSide

Vzhľad Gaginej postavy vo filme je neuveriteľne autentický. Speváčka v jednom z rozhovorov vysvetlila, že sa na úlohu začala pripravovať niekoľko mesiacov pred natáčaním, aby sa vžila do svojej postavy. Aby si na ňu mohla zvyknúť, niekoľko mesiacov pred natáčaním si zmenila účes a odstránila mejkap.

5. Robert Pattinson sa v kostýme Batmana až príliš potil.

t5 2
Photo by BrightSide

Podľa herečky Zoe Kravitzovej mali s Robertom Pattinsonom scénu, v ktorej ležali a Pattinson sa jej potil priamo na tvári. Kravitz sa snažila myslieť na to, že pre niektoré dievčatá by bolo cťou mať na tvári pot Roberta Pattinsona, ale nakoniec sa jej táto skúsenosť aj tak nepáčila.

6. Jennifer Lawrence nepotrebovala farbu na svoj modrý oblek.

t6 2
Photo by BrightSide

V prvom filme o X-Menoch musela Jennifer Lawrence vydržať veľmi dlhé hodiny líčenia, aby sa premenila na Mystique. Aby dosiahla neuveriteľný vzhľad, musela stráviť približne 7 hodín v stoji alebo v predklone.

Podľa Lawrence pri novších filmoch produkcia zjednodušila tento proces použitím telového obleku. „Ukázalo sa, že nikdy nemuseli robiť 8 hodín celotelového maľovania,“ rozplývala sa herečka.

7. Arnold Schwarzenegger dal Jamie Lee Curtis titul, ktorý si zaslúžila.

t7 2
Photo by BrightSide

Vo filme Pravdivé lži museli Jamie Lee Curtis a Arnold Schwarzenegger spolupracovať ako herci. Schwarzenegger spomína, ako ju označovali za vedľajšiu herečku a nepripisovali jej titulky ako hlavnej herečke, čo malo byť.

Preto, ako Curtisová prezradila v jednom prejave, keď bol film hotový, niekto jej zavolal, aby jej oznámil, že bude správne započítaná. Pre Curtisovú to bolo prekvapenie, ale najviac ju prekvapilo, že sa tak stalo vďaka Arnoldovi.

8. Počas tlačovej konferencie k filmu Don’t Look Up si Meryl Streepová myslela, že ju jej hereckí kolegovia nazývajú „kozou“.

t8 2
Photo by BrightSide

Ako spomína Jonah Hill, Meryl Streepová si myslela, že jej kolegovia ju nazývajú kozou, čo nemohlo byť ďalej od pravdy. Streepová mala pocit, že o nej tak hovoria preto, lebo sa s ňou naozaj dobre poznajú. Keď si však Lawrenceová uvedomila tento omyl, vysvetlila Streepovej, že ju v skutočnosti nazývajú „Najväčšou z hviezd všetkých čias“.

9. Dwayne Johnson dal pekný darček kaskadérovi.

t9 2
Photo by BrightSide

The Rock si spomína, ako raz počas nakrúcania filmu Kráľ Škorpión museli natočiť akčnú scénu medzi ním a kaskadérom. Keď ju predvádzali, Johnson nakoniec kaskadéra omylom veľmi silno udrel. „Cítil som sa veľmi zle,“ povedal herec, „tak som mu kúpil hodinky Rolex, tak zle som sa cítil.“

10. Vo filme Philadelphia musel Tom Hanks zjesť určité množstvo kalórií a Denzel Washington si z neho vystrelil.

t10 2
Photo by BrightSide

Počas natáčania skúšobných scén musel Hanks denne zjesť malý počet kalórií, pretože musel vyzerať chorý. Preto počas nakrúcania týchto scén nechával Denzel Washington okolo seba sladké tyčinky a ako neškodný žartík si nechával donášať pizzu.

Zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.