10 nezabudnuteľných hercov a herečiek, ktorí tragicky zomreli: Matthew Perry, Alan Rickman a ďalší

382

Dnes vám prinášame prehľad 10 hercov a herečiek, ktorí zomreli a už, žiaľ, nie sú medzi nami. Fanúšikovia na nich však stále s radosťou a láskou spomínajú. V zozname nájdete napríklad Matthewa Perryho, Alana Rickmana, či Robina Williamsa.

Matthew Perry

Matthew Perry, ktorý sa najviac preslávil ako Chandler z obľúbeného sitkomu Priatelia, zomrel v októbri 2023 vo veku 54 rokov. Keďže jeho strata je ešte stále pomerne čerstvá, fanúšikovia si ho stále pripomínajú, napríklad na sociálnych sieťach.

Autor tejto fotografie je Policy Exchange

Philip Seymour Hoffman

Philip Seymour Hoffman bol americký herec, ktorý si zahral v desiatkach výborných filmov. Za všetky spomeňme počin Capote z roku 2005, za ktorý získal Oscara. Zomrel v roku 2014 ako 46-ročný.

Autor tejto fotografie je Wolf Gang

Chris Farley

Chris Farley bol obľúbený americký herec a komik. Zomrel ako veľmi mladý ešte v roku 1997 vo veku 33 rokov. Najmä zahraniční fanúšikovia na neho dodnes vo veľkom spomínajú.

Autor tejto fotografie je PaddyMurphy

Chadwick Boseman

Chadwick Boseman odišiel veľmi nečakane v roku 2020 ako 43-ročný. Preslávil sa filmami Captain America, Avengers, či Black Panther.

Autor tejto fotografie je Gage Skidmore

Alan Rickman

Medzi hercov, ktorí zomreli, ale fanúšikovia na nich stále nezabúdajú, patrí jednoznačne aj Alan Rickman. Preslávil sa úlohou Severusa Snapea v ságe Harry Potter, ale zahral si aj v snímkach Smrtnostná pasca, Robin Hood, Láska nebeská alebo Parfém: Príbeh vraha. Zomrel vo veku 69 rokov v januári 2016.

Autor tejto fotografie je Sophie Tortladze

Gene Wilder

Gene Wilder zostal v pamäti mnohých divákov zafixovaný vďaka snímke Willy Wonka a továreň na čokoládu z roku 1971. Jeho celá herecká kariéra je však popretkávaná viacerými vynikajúcimi snímkami. Zomrel v úctyhodnom veku 83 rokov v roku 2016.

Autor tejto fotografie je Kool Cats Photography over 15 Million Views

Betty White

Betty White bola legendárna americká herečka a komička, ktorá bola súčasťou TV či kinematografie neuveriteľných 70 rokov. Skonala v roku 2021 vo veku 99 rokov. Aj v pokročilom veku stále dokázala potešiť a pobaviť obecenstvo.

Autor tejto fotografie je david_shankbone

Carrie Fisher

Niekdajšia herečka a scenáristka Carrie Fisher zomrela v decembri 2016 ako 60-ročná. Medzi hercov, ktorí zomreli, ale nezabúda sa na nich, sa radí najmä vdáka tomu, že stvárnila princeznú Leiu vo Hviezdnych vojnách.

Autor tejto fotografie je Riccardo Ghilardi photographer

Heath Ledger

Heath Ledger sa medzi nezabudnuteľných hercov zaradil vďaka svojmu umeniu. V takmer každom filme podal špičkový výkon. Verejnosťou otriasla jeho tragická smrť počas natáčania filmu Temný rytier. Zomrel v roku 2008, kedy mal iba 28 rokov.

Autor tejto fotografie je yotambientengosuperpoderes

Robin Williams

Tento zoznam hercov a herečiek, ktorí zomreli, ale nezabúda sa na nich, ukončujeme ikonickým menom. Robin Williams bol legenda hereckého i komediálneho žánru a jeho filmy sa dodnes tešia veľkej sledovanosti a obľube. Zomrel ako 63-ročný v auguste 2014.

Zdroj

Tomáš Pajerský
Tomáš sa písaniu článkov a copywritingu všeobecne venuje už 10 rokov. Pravidelne prispieva svojou tvorbou do viacerých kategórii na našom webe a nižšie nájdete zoznam jeho článkov.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre