Desiati muži, ktorí prežili dopravnú autonehodu vďaka bezpečnostnému pásu, poukazujú na jeho dôležitosť vlastnými jazvami

39834

Desiati muži sa spojili pre jednu silnú kampaň. Všetkých spája jedna vec, a síce, že každý z nich prežil haváriu. A prežili ju vďaka bezpečnostnému pásu. Aby ukázali dôležitosť tohto bezpečnostného elementu v našich vozidlách, postavili sa pred fotoaparát a ukázali svoje obrovské modriny.

Táto iniciatíva je súčasťou kampane NZ Transport Agency, ktorá je zameraná na zníženie počtu úmrtí na cestách. Podľa nich každoročne zomrie v Novom Zélande až 90 ľudí len preto, že nemali bezpečnostné pásy. Týchto 10 fotografií teraz ukazuje  mužov, ktorí haváriu prežili a ich zranenia boli pre tieto účely znovu vytvorené resp. zvýraznené.

„Bezpečnostný pás naozaj zanechá na tele stopu, ako je táto,“ vysvetlila špecialistka na núdzovú zdravotnú starostlivosť, Dr. Natasha McKayová. „Pásy vám zachránia život, no zanechajú takúto známku, aby ste videli, že to urobili.“ Táto kampaň sa objavovala na billboardoch po celej krajine, pričom tí, čo prežili, porozprávali svoj príbeh aj v emotívnych videách. 

Spoločnosť NZTA sa týmto snaží zmeniť postoje niektorých vodičov, ktorí považujú bezpečnostný pás len za akúsi voliteľnú či doplnkovú a nie životnú nevyhnutnosť. Jeho dôležitosť dokazuje aj príbeh Willyho Carberryho. V roku 2014 sa jeho vozidlo sa veľkou rýchlosťou rútilo priamo na stožiar. Ako sa neskôr ukázalo, túto strašnú nehodu prežil len vďaka bezpečnostnému pásu. V rozhovore neskôr zdôraznil, že osud niekedy nemáte v rukách a nemusí to byť vaša chyba, ktorá spôsobí haváriu. „Nezáleží na tom, aký krátky „výlet“ absolvujete. Nikdy neviete, kto sa vyrúti z križovatky, nedá vám prednosť, alebo jednoducho staršia pani idúca po ceste dostane mŕtvicu,“ povedal Willy.

Táto kampaň chce ľuďom ukázať, že bezpečnostné pásy nie sú v autách len tak, sú tam na to, aby vás ochránili. A toto sú spomínaní účastníci kampane:

1 9
Foto od boredpanda
2 9
Foto od boredpanda
3 9
Foto od boredpanda
4 6
Foto od boredpanda
5 5
Foto od boredpanda
6 5
Foto od boredpanda
7 4
Foto od boredpanda
8 4
Foto od boredpanda
9 3
Foto od boredpanda
10 4
Foto od boredpanda

Zdroj

Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.