10 náhodných ale určite zaujímavých faktov pre dnešný deň, ktoré vám rozšíria obzory

6073

Pripravili sme si pre vás niekoľko náhodných ale určite zaujímavých faktov, ktoré vám obohatia dnešný deň ale aj všeobecný prehľad. Dozviete sa, čo pomohlo Eminenovi zbaviť sa závislostí alebo ako chcela CIA demoralizovať Sovietsku armádu.

1. Slnko prestavuje 99,86% hmotnosti celej našej slnečnej sústavy.

2. Škola v Poľsku dostala pomenovanie po indickom Maharádžovi, ako vďaku za to, že poskytoval prístrešie a vzdelanie zadarmo stovkám poľským deťom a ženám, ktoré kvôli vojne museli utiecť z krajiny.

eminem photo
Foto: – EMR –

3. Keď sa Eminem chcel baviť závislosti, zavolal Eltonovi Johnovi, ktorý mu následne 18 mesiacov pomáhal zbaviť sa závislostí na Vikodine a ďalších liekoch na predpis.

4. Počas studenej vojny CIA zvažovala zhodenie obrovského množstva kondómov veľkosti „medium“ nad územím Sovietskeho zväzu, za účelom demoralizovať mužskú časť Sovietskej populácie.

5. Viac než 65 000 Japoncov je starších ako 100 rokov.

6. Mae Jemison, prvá ženská afroamerická astronautka, bola motivovaná prihlásiť sa do NASA vďaka postave zo Star Treku – Lieutenant Uhra.

jemison photo
Foto: NASA on The Commons

7. Ak by sa všetci obyvatelia našej planéty „napchali“ do slávneho Grand Canyon, ani zďaleka by sme ho nenaplnili.

8. Pridanie určitého typu morských rias do potravy kráv zníži ich produkciu metánu až o 70%.

9. Jedna z dýk, s ktorými bol pochovaný faraón Tutanchamon, bola vyrobená z meteoritu.

10. 8 zo 14 vakcín, ktoré sú dnes bežne odporúčané ako prevencia voči chorobám, vyvinul jediný Americký mikrobiológ menom Maurice Hilleman.

zdroj

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

1 Komentár
Najhodnotnejšie
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
david
28. júla 2017 23:06

Grand Kaňon je taky velky? :O