10 najbizarnejších diét, ktorým nebudete veriť, že existujú

591


V priebehu rokov ľudia skúšali rôzne metódy na dosiahnutie svojich cieľov v oblasti hmotnosti a kondície. Niektoré diéty môžu byť zdravé a rozumné, iné škodlivé a zvláštne. Pozrime sa na niektoré z najbizarnejších.

Zdroj Total Shape

Ľadová strava

Táto diéta odporúča konzumovať štyri šálky (jeden liter) ľadovej vody denne bez ďalších zmien v stravovaní alebo životnom štýle. Niektorí odborníci tvrdia, že môžete schudnúť, pretože telo spaľuje kalórie pri zahrievaní ľadu na telesnú teplotu.

Žuvanie ľadu však môže poškodiť vaše zuby a táto diéta pravdepodobne nepomôže udržateľne schudnúť.

Vatová diéta

Bavlnená tampónová diéta, ktorú mnohí lekári označili za nebezpečnú, údajne začala medzi modelkami. Ľudia na tejto diéte namáčajú vatové tampóny do džúsu alebo polievky a potom ich prehltnú, aby jedli menej a schudli.

Lekári varujú, že konzumácia vatových tampónov môže spôsobiť vážne črevné problémy.

Zdroj Kelly Sikkema

Vzdušná strava

Vzdušná diéta zahŕňa prípravu a predstavovanie si jedla, ale žiadne skutočné jedenie. Ľudia „konzumujú“ len vzduch, čo vedie k chudnutiu. Táto diéta však spôsobuje stratu svalovej hmoty, poškodenie metabolizmu a rýchle priberanie po návrate k normálnímu stravovaniu.

Detská výživa

Detská výživa je určená primárne pre dojčatá, ale niektorí dospelí ju používajú na diétu. Najprísnejšia verzia vyžaduje nahradiť každé jedlo jedným pohárom detskej výživy. Iné verzie odporúčajú štrnásť pohárov denne alebo desať pohárov plus jedno normálne jedlo pre dospelých.

Modlitebná diéta

Modlitebná diéta je populárna medzi nábožensky založenými ľuďmi, ktorí sa každé ráno modlia za pomoc pri obmedzovaní jedla, chudnutí alebo budovaní svalov. Výsledky sa prejavia najmä v kombinácii so zdravou stravou a životným štýlom.

Zdroj Patrick Fore

Prepichovanie uší

Niektoré štúdie naznačujú, že prepichovanie určitých oblastí ucha môže podporiť chudnutie. Špecialisti však v porovnaní s tradičnou akupunktúrou spochybňujú jeho účinnosť. Tradičná akupunktúra od vyškolených odborníkov môže pomôcť telu relaxovať a nasmerovať pozitívnu energiu tam kam je to potrebné, čo môže podporiť udržateľné chudnutie a budovanie svalov ako súčasť zdravého životného štýlu.

Diéta spánkom

Iní tvrdia, že najúčinnejšia diéta je spať takmer 24 hodín denne, aby ste sa vyhli jedlu. Lekári takéto extrémne diéty odsudzujú. Avšak, extra spánok môže podporiť dobré zdravie. Ten kvalitný je spojený s dlhším životom, zdravším mozgom a srdcom a lepšou celkovou pohodou.

Dezert na raňajky

Táto diéta znie bizarne, pretože odporúča jesť dezert na raňajky, aby sa znížila chuť na cukor počas dňa. Môže to byť koláč, sušienka alebo zmrzlina. Avšak konzumácia cukru ráno môže zvýšiť hladinu cukru v krvi, zhoršiť úzkosť, nízku náladu a ovplyvniť energiu počas dňa.

Zdroj Joyful

Vízia diéty

The vision Diet vznikla na prelome 21. storočia s myšlienkou, že modré šošovky robia jedlo menej príťažlivým a pomáhajú naň znižovať chuť. Neskôr vznikla verzia s okuliarmi pre virtuálnu realitu, ktoré zväčšovali jedlo, aby sa zdalo, že ho je viac.

Cigaretová diéta

V roku 1920 začala cigaretová spoločnosť propagovať fajčenie ako spôsob chudnutia, tvrdiac, že nikotín v cigarete potláča chuť do jedla a vedie k menšiemu príjmu kalórií. Tento prístup však neberie do úvahy zdravotné riziká spojené s fajčením, vrátane vyššieho rizika rakoviny pľúc a iných ochorení. Cigaretová diéta zostáva formou potlačenia chuti do jedla, ktorú rovnako poropagovali modelky, aj keď sú jej riziká dobre známe.

Zdroj Irina Iriser

Niektoré prostriedky, ktoré ľudia používajú na dosiahnutie svojich telesných cieľov sú neuveriteľné. Rôzne spoločnosti a jednotlivci propagujú bizarné diéty, ktoré vzbudzujú veľa pozornosti. Mnohí lekári však upozorňujú na možné škody, ktoré tieto postupy môžu spôsobiť.

Zdroj

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre