10 najčastejších vecí, na ktoré zabúdame

350

Pre niektorých je každý deň stereotyp. Zobudíte sa, osprchujete, naraňajkujete, kúpite kávu a idete do práce alebo do školy. A každý deň zabúdame na základné veci, telefón doma na nabíjačke, kľúče vo dverách z vnútornej strany, okuliare na hlave, popritom ich hľadáme po celom byte. A práve o veciach, ktoré najčastejšie zabúdame, je tento zoznam.

1. Nálepky na oblečení

eBay UK/pinterest

Kúpite si nové rifle, máte v nich dobrý zadok a nemusíte za ne predať obličku. Neváhate, vezmete si ich domov, odtrhnete všetky visačky s cenovkou a hneď si ich vezmete do mesta. Všetci sa po vás obzerajú, vy ste na seba hrdá, že ako dobre ste kúpili asi vám pristanú. A potom vás zastaví stará pani, ktorá vás veľmi rýchlo vyvedie z omylu: „Slečna, máte na nohaviciach niečo nalepené.“

Pozriete dole a to nálepka s veľkosťou. Tak už viete, že ľudia sa na vás nepozerali preto, že by ste tak úžasne vyzerali.

2. Kŕmenie rybičiek

clear glass fish tank with blue fish
Autor tejto fotografie je Vikram Mudaliar

Ak ste niekedy chovali ryby, viete, že starostlivosť o ne je veľmi jednoduchá. Kúpite ich, hodíte do vody, pridáte zopár kameňov na dno akvária, prípadne nejaké dekorácie a raz za čas im vyčistíte. A potom sa na ne s láskou pozeráte, jeden, dva dni. A zrazu si spomeniete, že ste ich ešte nekŕmili. Nie je to síce koniec sveta, pretože po jednom dni bez kŕmenia nezomrú, len aby ste neskončili s rybkami plávajúcimi hore bruchom.

3. Splachovanie

Miriam Alonso/pexels

Už ste niekedy išli na WC u kamoša a zbadali ste, že voda je žltá? Predstavte si, že väčšinou to nie je naschvál, len proste dotyčný zabudne spláchnuť. Zazvoní mu telefón, tak sa postaví zo záchoda a uteká zdvihnúť. Len aby sa to nestávalo pravidelne.

4. Odosielanie listov/balíkov

Autor tejto fotografie je Warm ‚n Fuzzy

Narodeniny vašej maminy sú za rohom, kúpite jej drahý šperk a pohľadnicu, do ktorej napíšete, aká je skvelá matka. Vložíte to do škatule, opáskujete a položíte na zadné sedadlo auta, zajtra po robote zbehnete na poštu. Ale zajtra po robote na poštu zabudnete, takže všetko najlepšie k oneskoreným narodeninám, mami!

5. Užívanie liekov

a pile of pills sitting next to each other on top of a table
Autor tejto fotografie je Roberto Sorin

Mnoho žien na svete užíva antikoncepciu, liek, ktorý musíte brať každý deň, inak môžete najbližšie roky pozerať celé dni Peppa Pig a prebaľovať plienky. A aj napriek tejto hrozbe, ju mnoho žien užívať zabúda.

Niektorí ľudia musia denne užívať lieky na rakovinu alebo proti bolesti a aj oni raz za čas proste zabudnú. Keď si spomeniete, že ste zabudli, začnete okamžite šprintovať do kuchyne a hodíte do seba tabletky, ale aj tak sa ráno zobudíte, a znova zabudnete. Začarovaný kruh.

6. Ingrediencie na varenie/pečenie

brown mixing bowl with eggs and flour with whisk
Autor tejto fotografie je Monika Grabkowska

Na tento koláč potrebujete 2 vajcia, múka a mlieko. Zabudli ste kúpiť mlieko. Máte 2 možnosti, znova absolvovať výlet do preplneného obchodu alebo sa na koláč vykašľať.

Na ďalší deň idete do obchodu znova, pre istotu si napíšete zoznam, prídete do obchodu, idete vybrať lístok z vrecka a zistíte, že lístok zostal doma. Riešenie – napísať si zoznam do telefónu. Ale nezabudnite telefón doma!

7. Vypínanie spotrebičov

person holding gray corded hair dryer
Autor tejto fotografie je Element5 Digital

Aj vy ste už niekedy odišli z domu a zrazu vás napadlo. „Vypla som žehličku?“ Samú seba presvedčíte, že áno. Prídete domov a žehlička v elektrike. To isté s televízorom. Nielenže vám to zvyšuje účet za elektriku, ale môže to byť aj nebezpečné, podľa toho, čo ste nechali zapnuté.

8. Vynášať smeti

four assorted-color trash bins beside gray wall
Autor tejto fotografie je Pawel Czerwinski

Je utorok a vy viete, že dnes prídu smetiar. Ale v utorok je to to posledné, na čo myslíte. Zobudíte sa v stredu ráno, s plným košom odpadkov, ktoré ste zabudli vyniesť. Takže teraz najbližších 6 alebo 7 dní budete cítiť staré mlieko, syr a mäso – fuj!

9. Špeciálne udalosti – narodeniny, výročia

cupcake with candle
Autor tejto fotografie je Isabella Fischer

Máte pekný večer so ženou, pozriete si dobrý film, trochu sa pomojkáte a ste pripravení ísť spať. A ona sa v posteli opýta: „Čo si mi kúpil?“ A vtedy si to uvedomíte. Dnes máte 10-te výročie. Pozriete na ňu, smrť v očiach. „Ty si zas zabudol!“ A nahnevaná sa otočí a zaspí. A tichá domácnosť je na svete. Viem, že je to veľmi klišé, ale je to klišé, pretože sa to stáva každý deň. Najlepší kamarát zabudne na vaše narodeniny, vy zabudnete, že máte s priateľkou výročie, zabudnete zavolať mame na Deň matiek. Netrápte sa, stáva sa to aj tým najlepším.

10. Základne veci: kľúče/telefón/peňaženka

a cell phone sitting next to a car key
Autor tejto fotografie je Sahej Brar

Idete do obchodu, zabudnete si doma peňaženku, idete odomknúť auto a kľúče ste nechali vnútri. Klasické každodenné patálie. Stáva sa to každému, stále a z akéhokoľvek dôvodu. Aspoň, že si môžete prezvoniť telefón, ak ho neviete nájsť – pokiaľ ste si nezabudli zapnúť zvonenie.

Zaujímavé? Prečítajte si predošlú časť!

Zdroj

Dominika Božiková
Ahojte, volám sa Dominika. Som mamina, už druhýkrát na materskej. A aby mi úplne nepreplo, rozhodla som sa robiť aj niečo iné ako variť, pozerať dookola Labkovú patrolu a prebaľovať plienky, tak dúfam že sa Vám môj obsah bude páčiť. :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre