10 najčudnejších veci, ktoré sa našli v batožine na letisku: od ľudskej lebky až po mŕtve telo

527

Každého z nás určite minimálne raz v živote zastavila bezpečnostná kontrola na letisku. Zabudli sme na nožničky na nechty v kozmetickej taštičke, mali sme zabalenú vidličku ak by predsa na hoteli náhodou nemali dostatok alebo sme jednoducho nevedeli, že niektoré predmety nepatria do lietadla.

Avšak tento zoznam neočakávanej batožiny ste určite nečakali. Bláznivé veci, ktoré objavili zamestnanci na letiskách vás určite prekvapia a pobavia.

1. Pozostatky ľudskej lebky

white and black skull figurine on black surface
Autor tejto fotografie je Mathew MacQuarrie

V roku 2013, objavili bezpečnostní pracovníci, na letisku Fort Lauderdale v batožine dvoch žien časti ľudskej lebky a zubov. Tieto dámy mali namierené do Baltimoru, keď ich letisková bezpečnostná kontrola zastavila. Mali v batožine niečo, čo vyzeralo ako ľudské pozostatky, zmiešané s hlinou vo forme hrncov.

Hrnce údajne kúpili od nejakej ženy na Kube, ktorá im tvrdila, že ich prítomnosť odoženie zlých duchov. Zdá sa však, že to malo opačný efekt.

Príbeh má šťastný koniec, keďže dámy boli zbavené obvinení a mohli odletieť domov. Hrnce však zostali na úrade súdneho lekára, ak by ich bolo treba použiť ako dôkazový materiál pri vyšetrovaní vraždy.

2. Mŕtve telo

woman in pink shirt riding on black and red wheel chair
Autor tejto fotografie je Red John

V roku 2010 boli na letisku v Liverpoole zadržané dve ženy, pretože zamestnancom sa nezdal ich spoločník, ktorý vyzeral že spí. Boli to manželka a nevlastna dcéra Curta Jaranta a na letisko ho prevážali na invalidnom vozíku taxíkom.

Na letisku sa však zistilo, že nespí ale je mŕtvy. Ženy boli zatknuté v domnienke, že sa chceli vyhnúť nákladom na prevoz jeho tela domov. To však spochybnili svedkovia, ktorí tvrdili, že muža videli dýchať a hýbať sa. To však políciu nepresvedčilo.

Muž trpel Alzheimerovou chorobou a liečil sa v nemocnici na zápal pľúc. Dokonca aj koroner potvrdil, že muž bol mŕtvy viac ako 24 hodín. Ale ženy stále protestovali. Nakoniec boli zatknuté za to, že neoznámili jeho smrť, a potom boli prepustené na kauciu.

Čo je ale horšie, že toto nie je jediný prípad, keď sa rodina pokúšala prepraviť mŕtve telo člena rodiny letecky, s tým že predstierali, že stále žije. Je to vlastne bežný problém, ktorému musí letisková kontrola čeliť, pretože príbuzní sa snažia vyhnúť nákladom spojeným s prevezením naspäť do rodnej krajiny.

3. Akvárium

school of gray fish
Autor tejto fotografie je Aaron Burden

Pracovníci bezpečnostnej služby, na medzinárodnom letisku v Los Angeles, boli prekvapení, potom čo ich systém na detekciu výbušnín upozornil na batožinu muža. Cestoval so štyrmi kuframi z pevného, tvrdého materiálu, ktoré boli plné vody a obsahovali takmer 240 rýb.

Ryby boli rôznych druhov a veľkostí. Je v rozpore s pravidlami leteckých spoločností prepravovať zvieratá takýmto spôsobom, aj keď to bol iba krátky let a teoreticky by sa im nič nestalo.

Muž si ryby kúpil v miestnom obchode so zvieratami a chcel si ich zobrať domov. Nemal ale povolenie na prepravu prostredníctvom zapísanej batožiny. Poslali ho do informačnej kancelárie, aby si batožinu prepísal a mohol ich legálne prepraviť ako náklad.

4. Živé bábätko

baby in teal onesie lying on bed
Autor tejto fotografie je hessam nabavi

Röntgen na letisku objavil v kufri egyptského páru dieťa, keď sa snažili dostať do Spojených arabských emirátov. Pár chcel prepašovať svojho 5-mesačného chlapčeka v malej kabelke.

Dieťa však objavili a pár obvinili z ohrozenia zdravia dieťaťa a pokusu o pašovanie.

Keďže nemohli vstúpiť do krajiny, pretože ich dieťa nemalo víza, napadlo ich že ho prepašujú, aj napriek tomu, že stačilo počkať, kým sa otvorí vízový úrad a potrebné papiere vybavia. Jednoducho boli netrpezlivý, a tak vymysleli vlastné riešenie.

Dieťa bolo síce v poriadku, ale rodičia boli po tomto incidente okamžite zadržaní. Zamestnanci letiska boli šokovaní neohľaduplnosťou, keďže dieťa bolo vystavené nebezpečnému žiareniu z röntgenu.

5. Mŕtve jedovaté hady

brown and black snake
Autor tejto fotografie je Jan Kopřiva

Na letisku v Atlante boli zamestnanci upozornení na hrozbu výbušniny v batožine istého muža. Muž cestoval na medzinárodné letisko Hartsfield-Jackson Atlanta z Kórey, so zbierkou 30 mŕtvych jedovatých hadov. Sken ukázal, že v batožine sa nachádajú aj mŕtve vtáky, čo viedlo k ďalšiemu vyšetrovaniu.

Keďže cestovanie s mŕtvymi hadmi a vtákmi je úplne legálne, nebolo to dôvodom na kontrolu mužovej batožiny. Obavy vyvolávali chemikálie, ktoré použil na konzerváciu zvierat. Bezpečnostná služba musela prijať ďalšie opatrenia, pretože hady mohli stále obsahovať jed.

Aj keď muž čelil obvineniu z používania horľavých látok, nakoniec si mohol svoje hady zobrať domov. Čo však mal v úmysle s týmito tvormi urobiť nebolo zistené.

6. Holuby

shallow focus photography of pigeon
Autor tejto fotografie je NANDKUMAR PATEL

V roku 2016, sa 50-ročný muž z Izraela vracal domov z Nemecka, keď ho na letisku zadržali, lebo v jeho kufri objavily 6 živých holubov. Išlo o vzácny druh vtákov, z ktorých každý mal hodnotu približne 200 dolárov (185 eur). Boli zviazané a uložené v krabiciach od topánok, skryté v kufri.

Muž označil svoj kufor štítkom zdravotne postihnutého cestujúceho. Chcel sa vyhnúť podozreniu zo zvláštneho obsahu kufrov.

Jeho plán ale nevyšiel, keďže o jeho pokuse o pašovanie sa dozvedeli zamestnanci letiska. Muž čelil obvineniu, pretože nemal správne veterinárne osvedčenia pre zvieratá, ktoré prenášajú choroby a mohli by predstavovať hrozbu pre izraelskú prírodu.

7. Tigrie mláďa pod sedatívami

short-fur brown lion cub lying on green grass plant
Autor tejto fotografie je Jeff Rodgers

Ďalší príbeh s pašeráctvom sa odohral, keď v batožine ženy na letisku v Bangkoku bolo objavené uspané tigrie mláďa. Thajčanku zadržali, keď jej batožinu podrobili klasickému röntgenu a zistili, že kufor má nadváhu.

Chcela oklamať letiskovú kontrolu, tým že do kufra vložila aj plyšovú hračku v podobe tigra. Predpokladala, že skutočný tiger budú považovať za ďalšiu hračku. Jej plán ale očividne nevyšiel.

Tiger sa po incidente úplne zotavil, ale žena až tak nie. Bola obvinená z nezákonného pašovania a týrania zvierat.

8. Malá Zoo

evi3wy4crly

V roku 2009 chytili na letisku Juhoafričana, ktorý chcel prepašovať viac ako 70 živých zvierat. Vracal sa domov z Thajska, keď hraničná kontrola objavila hady, krokodíly, korytnačky, pavúky, škorpióny a žaby.

Zvieratá boli podľa všetkého prevážané do Afriky, v rámci celosvetového obchodu s ohrozenými druhmi. Zvieratá boli po incidente prepravené do juhoafrickej národnej zoo, kde sa o ne mohli riadne postarať.

Muž si očividne neuvedomoval závažnosť činu a bol mimoriadne prekvapený, keď ho predviedli pred súd a obvinili z porušenia zákona.

9. Delová guľa

cannon, cannonball, mortar
Autor tejto fotografie je Hans

Bezpečnostná služba objavila istému cestujúcemu v batožine delovú guľu. Museli evakuovať celý batožinový priestor a začať vyšetrovanie, pri ktorom sa zistilo, že muž netušil, že by delová guľa mohla predstavovať hrozbu. Našiel ju, keď sa potápal pri vraku lode a považoval ju len za suvenír.

Hoci pochádzala z potopenej lode z roku 1700, stále bola považovaná za nebezpečnú. Skontroloval ju odborník, ktorý uviedol, že výbušniny, nájdené v oceáne, môžu hocikedy nečakane vybuchnúť.

10. Bejzbalová pálka

a7a1b1f208864606d314a45dcb46558b
Master Sports/pinterest

V roku 2016 prichytili ženu s bejzbalovou pálkou Louisville Slugger v príručnej batožine. Pálka vyzerala presne ako tá, ktorá bola použitá v seriáli Walking Dead. Bezpečnostná služba na letisku zostala ešte viac prekvapená, keď na pálke našli falošnú krv (aspoň tak predpokladali).

Ďalšia kontrola odhalila, že ostnatý drôt, ktorým bola pálka omotaná, bol v skutočnosti vyrobený z gumy. Potvrdilo sa tiež, že krv je falošná. Aj napriek tomu sú bejzbalové palice považované za zbrane a je zakázané ich prepravovať. Pálka jej teda bola skonfiškovaná.

Zaujímavé? Prečítajte si predošlú časť!

Zdroj

Ahojte, volám sa Dominika. Som mamina, už druhýkrát na materskej. A aby mi úplne nepreplo, rozhodla som sa robiť aj niečo iné ako variť, pozerať dookola Labkovú patrolu a prebaľovať plienky, tak dúfam že sa Vám môj obsah bude páčiť. :)

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.