10 najlepších kombinácií jedál

679

Každý máme nejaké obľúbené jedlo, ktoré by sme vedeli jesť aj každý deň, dokonca niekoľkokrát do dňa! Avšak poznáte kombinácie jedál, ktoré majú radi VŠETCI? A práve taký zoznam sme si pre vás pripravili, 10 najlepších kombinácií jedál. Nezabudnite si priebežne utierať slinky. :P 

1. Vajíčka a slanina

Luca Nebuloni/flickr

Nič nenaštartuje deň lepšie ako vajíčka a slaninka. Bielkoviny z vajec a tuk zo slaniny tvoria skvelú zmes, ktorá vás nabudí do dňa. Slanina je vo všeobecnosti skvelá v kombinácii s rôznymi inými jedlami.

2. Maslo a popcorn

cooked popcorn
Autor tejto fotografie je Pylz Works

Popcorn pôvodne objavili pôvodní obyvatelia Ameriky. Stal sa čoraz populárnejším počas Veľkej hospodárskej krízy, pretože bol relatívne lacný a používal sa hlavne v kinách. Teraz, keď idete do kina, neviete si to bez popcornu ani predstaviť, bez ohľadu na jeho cenu.

3. Pizza a pivo

clear drinking glass with beer on brown wooden table
Autor tejto fotografie je Giancarlo Revolledo

Priznajme si, čo je lepšie ako dobrá salámová pizza a vychladené pivo? A aby ste si ešte viac spríjemnili už aj tak skvelý večer, pustite si film, dajte si aj popcorn s maslom a urobte si z toho dokonalý večer! Ale pozor na kalórie – táto kombinácia je síce chutná, ale zjavne ju navrhol sám satan, aby nás všetkých rýchlejšie dostal do pekla.

4. Soľ a korenie

Thomas Quine/flickr

Kombinácia soli a korenia pochádza zo 17. storočia z francúzskej kuchyne, pretože sa predpokladalo, že korenie je jediným korením, ktoré neprekrýva prirodzenú chuť jedla. Všetky jedlá môžu sú chutnejšie s trochou soli a korenia. Každý šéfkuchár, ktorý stojí za to, použije tieto dve suroviny spoločne takmer na všetko, čo varí.

5. Hamburger a hranolky

cooked French fries and hamburger
Autor tejto fotografie je Armando Ascorve Morales

Hoci hranolky pochádzajú z dávnych čias, ich popularita prudko vzrástla, keď sa začali predávať po celom svete v reťazcoch rýchleho občerstvenia, hlavne McDonald. Väčšina reťazcov spojila hranolky s hamburgermi, čím vzniklo chutné jedlo.

6. Špagety a mäsové guľky

a bowl of spaghetti with meatballs and tomatoes
Autor tejto fotografie je fatemeh habibyar

Niektorí tvrdia, že táto kombinácia vznikla začiatkom 20. storočia, keď ich v New Yorku pripravovali talianski prisťahovalci. Iní tvrdia, že táto kombinácia pochádza zo starého Talianska. Bez ohľadu na pôvod, tieto dve jedlá sa navzájom dopĺňajú a vytvárajú chutné, sýte jedlo.

7. Syr a sušienky

sliced banana and sliced apple on brown wooden chopping board
Autor tejto fotografie je Juliana Barquero

Klasická kombinácia syra a sušienok sa stala čoraz populárnejšou. Táto kombinácia slúži ako skvelé občerstvenie, najmä pri malých stretnutiach. Ide o kombináciu, ktorú milujú bohatí aj chudobní – či už si dáte lacný starý syr a krekry kúpené v obchode, alebo ten najlepší zrelý syr brie s hľuzovkami na ručne vyrobené krekry. Kombinácia je jednoduchá, chutná a na večierky neprekonateľná.

8. Tortilla čipsy a salsa

a plate of chips, salsa, and guacamole on a table
Autor tejto fotografie je Frankie Lopez

Hoci sa kombinácia čipsov a salsy zvyčajne považuje za mexické jedlo, momentálne je jedným z najobľúbenejších predjedál a občerstvení.

9. Zemiaková kaša a omáčka

chotda/flickr

Jedna z najlepších kombinácií, omáčka zvlhčí zemiaky a dodá im trochu extra chuti. Neexistuje dokonalejší obed.

10. Oreo s mliekom

milk in clear drinking glass
Autor tejto fotografie je Sultan Abdulrazzaq

Oreo vzniklo vo februári 1912 v spoločnosti Nabisco v New Yorku. Okamžitá popularita viedla k tomu, že sa stalo najpredávanejšou sušienkou 20. Storočia. Mlieko sa dokonale hodí k čokoláde Oreo, vďaka čomu je toto duo jedným z najlepších. Napriek popularite kombinácie oreo a mlieka, je mlieko a akýkoľvek druh sušienky skvelý.

Zaujímavé? Prečítajte si predošlú časť!

Zdroj

Dominika Božiková
Ahojte, volám sa Dominika. Som mamina, už druhýkrát na materskej. A aby mi úplne nepreplo, rozhodla som sa robiť aj niečo iné ako variť, pozerať dookola Labkovú patrolu a prebaľovať plienky, tak dúfam že sa Vám môj obsah bude páčiť. :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre