10 najnechutnejších sladkostí, ktoré určite nechcete ochutnať

955

Cukríky sú väčšinou chutné malé potešenie. Výnimka však potvrdzuje pravidlo a presne to vám dokáže tento zoznam. Z neznámeho dôvodu začali niektorí výrobcovia sladkostí v poslednom čase vyrábať tie najnechutnejšie cukríky, aké si len viete predstaviť (asi im dochádzajú nápady). Prečítajte si teda zoznam najnechutnejších cukríkov, ktoré určite nikto z nás nechce ochutnať.

1. Cukríky z ušného mazu

f4c37824d5ecc3709608baefcd7da7c4
facts@WEB/youtube

Koho so zdravým rozumom by bavilo vyškrabávať ušný maz z plastového ucha a jesť ho? Už len z tej predstavy mi je zle. Koľko detí sa asi začne hrabať v ušiach, keď im dôjdu cukríky? Wau.

2. Cukríkové chrasty

kdw02jjnl1o01
DSwissK/reddit

Tým najnechutnejším na týchto cukríkoch nie je ani tak ich chuť, ale skôr to, že sú navrhnuté tak, aby vyzerali ako reálne chrasty, spolu s náplasťami.

3. Slané cukríky

c49d297e123e3d2bf4f5a967996a5eb2
World of Sweets/pinterest

Je to holandská cukrovinka s príchuťou sladkého drievka. Veľa ľudí má rado chuť sladkého drievka, ale veľa ľudí tiež volilo Fica, takže… Ďalšou vecou je, že ide o sladké drievko vyrobené s veľkým množstvom soli. Takže, fuj!

4. Hotlix lízatká

51634756138 86c7fd7f0f b
Brent Moore/flickr

Aj keď je to sladké, ale vo vnútri každého z týchto cukríkov sa nachádza SKUTOČNÝ ŽIVÝ škorpión. Áno, dobre čítate. Keď olížete cukrovú polevu, môžete si užiť fajného škorpióna.

5. Gorilie šušne

6237385166 7986717ff5 c
FoodBev Media/flickr

Gorilie šušne sú sladené sušené čierne fazule.  Chutia ako špina. Sladená špina. Mňam.

6. Lízatká z mravcov

Snimka
theresa360/tiktok

Podobne ako vyššie uvedené cukríky so škorpiónmi, aj tento cukrík je v podstate roztopený cukor, do ktorého sú primiešané mŕtve mravce. Prečo, zo všetkých vecí na svete, ktoré mohli do cukríkov dať, vybrali práve mravce? Ako to vôbec prešlo cez Úrad pre kontrolu potravín a liečiv?

7. Chutné tuniakové cukríky

tasty tuna
facts@WEB/youtube

Hlavnou zložkou tejto malej cukrovej nechutnosti je tuniak. Potom nasleduje kopa chemikálií a nakoniec cukor. Kto by jedol cukríky s príchuťou ryby?

8. Cvrčky

5430011324 5fd5b4fc80 b
Sean Nash/flickr

Síce Mojžiš a Židia jedli kobylky na púšti, to ale neznamená, že by sa to malo opakovať! Ale ak by niekto mal záujem, ide o cvrčky posypané rôznymi príchuťami.

9. Durianové cukríky

1400372163 f615ed89b8 b
Kaori Sonoda/flickr

Durian je v juhovýchodnej Ázii bežným ovocím. U ľudí, ktorí ho nepoznajú, väčšinou evokuje pocity odporu. Jeho zápach sa najlepšie opisuje ako prasačie výkaly, terpentín a cibuľa, dochutené ponožkou z telocvične. V juhovýchodnej Ázii sa dokonca nemôže nosiť do nemocníc alebo hotelov. V Singapure majú značky, ktoré zakazujú brať si ho do verejnej dopravy. Toľko k jeho nechutnosti. Takže bolo neskutočne rozumné vyrobiť z neho cukríky. Alebo aj nie.

10. BeanBoozled – fazuľky každej chuti

10731902526 8d1c46b622 b
Jelly Belly Candy Company/flickr

V krabici BeanBoozled želé fazuliek nájdeme 10 rôznych farieb fazuliek a 20 príchutí – každá farba má jednu chutnú a jednu nechutnú príchuť – avšak nikdy neviete, či natrafíte na tú dobrú alebo tú zlú. Prečo je teda táto sladkosť na prvom mieste v zozname najhorších sladkostí, keď sú v nej aj chutné fazuľky? Po prečítaní „zlých“ príchutí pochopíte: Skunková príchuť, plesnivý syr, detské obrúsky, zhnité vajce, zvratky a ďalšie. A čo je na tom to najhoršie? Naozaj chutia tak, ako sa nazývajú. Pamätáte sa na fazuľky každej chuti z Harryho Pottera? Ak áno, tak viete presne o čom je reč.

Zaujímavé? Prečítajte si predošlú časť!

Zdroj

Ahojte, volám sa Dominika. Som mamina, už druhýkrát na materskej. A aby mi úplne nepreplo, rozhodla som sa robiť aj niečo iné ako variť, pozerať dookola Labkovú patrolu a prebaľovať plienky, tak dúfam že sa Vám môj obsah bude páčiť. :)

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.