Toto je 10 najpriateľskejších plemien psov na svete

11261

Psy sú vo všeobecnosti priateľské zvieratá. A hoci nielen každé plemeno, ale aj každý pes má inú osobnosť, tak pre niektoré plemená je jednoducho typické to, že sú priateľskejšie ako tie ostatné. A týchto 10 plemien sa radí medzi tie najpriateľskejšie plemená na svete. 

Welsh Corgi Pembroke

1 41

Toto plemeno je známe tým, že je veľmi spoločenské a miluje tráviť čas so svojimi blízkymi. Bolo vyšľachtené tak, aby trávilo čas s ľuďmi, strážilo alebo pomáhali na paši. Sú to veľmi prítulné psy a vyžadujú si veľa času na hranie. 

Labrador

2 38

Labrador je typický už len svojim prívetivým pohľadom a výzorom. Majú radi ľudí a boli tak aj chované. Najskôr ich chovali pre rybárov a potom pre poľovníkov. Majú bezstarostnú povahu a vyhľadávajú spoločnosť ľudí. Sú to zároveň energické psy, ktoré potrebujú veľa pohybu každý deň.

Zlatý retriever

3 38

Pri komunikácii s inými ľuďmi aj psami vystupujú veľmi priateľsky. Majú veľmi veselé povahy, čo im pomáha orientovať sa vo svete. Sú svojim majiteľom veľmi oddaní a budú s nimi tak dlho ako je to potrebné a na akomkoľvek mieste.

Bostonský teriér

4 3

Sú to láskavé psy, ktoré si získavajú nových priateľov a zvyčajne sú pripravené predvádzať sa. Vedia sa tiež rýchlo prispôsobiť a v mnohých situáciách sú v pohode.

Írsky stavač

5 32

Írsky stavač je bezstarostný, veľmi odvážny a priateľský pes. Zároveň je veľmi aktívny a má energie na rozdávanie. Pravidelné cvičenie a venovanie sa tomuto psovi je však doslova nevyhnutnou záležitosťou. 

Bígl

6 31

Toto plemeno je veľmi veselé a užíva si čas strávený s ľuďmi. Sú taktiež veľmi aktívne, obľubujú aportovanie a dlhé prechádzky. Milujú zábavu a na konci dňa sa radi túlia so svojimi majiteľmi. 

Borderská kólia

7 5

Cieľom borderskej kólie je najmä tešiť ľudí. Snažia sa byť vždy v symbióze so svojimi majiteľmi a aj preto sú veľakrát úspešné v rôznych súťažiach. Sú tiež typické tým, že radi naháňajú všetko, čo majú v dohľade a aj preto je na nich potrebné dávať pozor, pretože to môže niektorých ľudí otravovať. 

Boxer

8 31

Sú doslova závislí na pozornosti, taktiež veľmi láskavé a snažia sa byť veľmi spoločenské. Čím viac pozornosti je im venovanej, tým viac sa to vráti ich majiteľom späť. Ide o skutočne veľmi dobrých domácich miláčikov vhodných do rodiny. Samozrejme, nevyhnutné je správne ich vycvičiť. 

Stafordšírsky bulteriér

9 29

Ich „úsmev“ je predzvesťou toho, že majú úprimné a milé osobnosti, ktoré pre ľudí nie sú nebezpečné, ale práve naopak. Navyše sú mimoriadne lojálni k svojim majiteľom, no preto sú bohužiaľ niektorí trénovaní na boj. Toto plemeno však túži po láske a dôvere ľudí.  

Gavalieršpaniel Kráľ Karol

10 26

Ich účelom od samého počiatku bolo slúžiť ako spoločenské zvieratá. Milujú ľudí a vyžadujú si od nich dostatočnú pozornosť preto sa im nepáči, ak majú zostať sami. Obľubujú tiež maznanie so svojimi majiteľmi. 

Zdroj

Foto: Wikimedia, Pixabay

Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.