10 najrozkošnejších plemien psov, ktoré vám vyčarujú úsmev na tvári vždy keď ich vidíte

5730

Rovnako ako ľudia, aj každý pes na svete je svojím spôsobom dokonalý a rozkošný. Vybrať medzi nimi toho najroztomilejšieho je ako vybrať najroztomilejšie dieťa. To znamená, že ten, ktorý patrí vám je najdokonalejším stvorením na svete.

Ale vráťme sa k chlpáčom. Tie malé labky s mäkkými vankúšikmi! Tie chlpaté brušká a dlhé chvostíky! Tie mokré nošteky, strapaté uši! Na zjedenie. Avšak vybrať najrozkošnejšieho psa je dosť ťažká úloha, preto sme si pre vás pripravili tento zoznam, kde nájdete rôznych plemien. A je už len na vás, ktorý z nich je pre vás ten dokonalý.

1. Zlatý retríver

adult dog sitting on white sand near seashore
Autor fotografie je Justin Aikin

Tento nádherný zlatý pes je na vrchole väčšiny zoznamov a myslím, že všetci vieme prečo. Stačí sa pozrieť na jeho lesklú srsť, veľké hnedé oči, strapaté uši a vždy šťastný výraz. Vyzerajú, akoby sa usmievali. Jediné jeho mínus je množstvo chlpov po  celom dome. Ale stačí sa naňho pozrieť a hneď mu odpustíte.

2. Bernský salašnícky pes

black, tan, and white dog resting on snow covered land
Autor fotografie je Anastasiia Tarasova

Tento mohutný krásavec je hladký a huňatý s trojfarebnou srsťou čiernej, hnedej a bielej farby. Ich inteligentné hnedé oči akoby rozumeli tomu, čo hovoríte, a vždy vyzerajú tak šťastne. Ich veľké huňaté uši a dlhý chvost sú pokryté hustou srsťou, ktorá je mäkká a trochu kučeravá.

3. Pomeranian

white pomeranian puppy on brown leaves
Autor fotografie je Cristina Anne Costello

Táto malá chlpatá guľka je huňatejšia ako ostatné s veľkou hrivou dlhých vlasov okolo hlavy ako lev. Hoci sú maličkí, majú kopec srsti, veľké hnedé oči a môžu mať rôzne farby. Ako to v skratke povedať…malé huňaté klbko šťastia.

4. Sibírsky husky

white and black siberian husky puppy
Autor fotografie je Maxwell Dacombe

Tento nádherný pôvabný pes vyzerá ako mini vlk. Ich líščí chvost, špicaté uši a zaujímavé sfarbenie dodávajú sibírskemu huskymu nádherný vzhľad s elegantnou postavou. Zvyčajne majú svetlé oči, niekedy až žiarivo modré alebo zelené, s vážnym výrazom, ale ich hravá stránka sa jednoducho nezaprie. A to zavýjanie? Jedna báseň.

5. Bígl

tricolor beagle puppy on brick floor
Autor fotografie je sippakorn yamkasikorn

Bígl je malý, štíhly, ale svalnatý pes. Má krátku, hladkú srsť, ktorá je jednoduchá na údržbu. Ich srsť je väčšinou trojfarebná – čierna, hnedá a biela.

6. Dalmatín

black and white dalmatian puppy
Autor fotografie je Balmer Rosario

Na srsť dalmatína je nádherný pohľad. Kto by odolal tým rozkošným škvrnám? Pod svojím zovňajškom sú tieto psy zvyčajne zdržanlivejšie, hlavne v blízkosti cudzích ľudí. Nenechajte sa však týmto chladným prístupom oklamať! Tieto psy sú verné a milujúce, a dokážu byť oddanými spoločníkmi.

7. Corgi

adult white and tan corgi
Autor fotografie je Cole Keister

Toto plemeno je ako malý špic bez chvosta. Teda, majú chvost, ale nie chvost ako iné psy. Ich veľké, špicaté vzpriamené uši, ostražité hnedé oči a dlhé chlpaté telo však nedostatok chvosta vynahradia. Sú v rôznych farbách a stále sa usmievajú!

8. Yorkšírsky teriér

a small dog is sitting on the floor
Autor fotografie je Matt Walsh

Ak hľadáte drobné šteniatko do rodiny, ktoré by vám robilo spoločnosť, yorkšír je jasná voľba. Tieto psíky majú dlhú lesklú srsť a milé malé oči, ktoré roztopia vaše srdce. Niekedy zbytočne veľa štekajú, ale sú ideálnou veľkosťou pre ľudí v bytoch, ktorí potrebujú rozkošného zohrievača.

9. Mops

a small pug dog sitting on a wooden floor
Autor fotografie je Mykyta Telenkov

Je ťažké neusmiať sa vždy, keď vidíte mopslíka. S tvárou, akoby narazil do stĺpa, veľkými vypúlenými očami a krátkym telom vyzerajú komicky a zároveň roztomilo. A ako bonus majú vtipný kučeravý chvostík ako prasiatko.

10. Labradoodle

short-coated brown dog with leash
Autor fotografie je Seth Weisfeld

Čo dostanete, keď skrížite zábavnú milujúcu povahu labradora s inteligenciou pudla? Labradoodle! Tieto psy radi robia radosť svojim majiteľom a rozhodne sa vedia zabávať. Ak potrebujete vo svojom živote trochu zábavy, zvážte adopciu tohto plemena. Tieto šteniatka vám vyčarujú úsmev na tvári vždy keď ich uvidíte.

Zaujímavé? Prečítajte si predošlú časť!

Zdroj

Dominika Božiková
Ahojte, volám sa Dominika. Som mamina, už druhýkrát na materskej. A aby mi úplne nepreplo, rozhodla som sa robiť aj niečo iné ako variť, pozerať dookola Labkovú patrolu a prebaľovať plienky, tak dúfam že sa Vám môj obsah bude páčiť. :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre