10 najzaujímavejších faktov o vegánstve – po prečítaní sa vegánom stanete všetci!

544

Vegánsky život je zdravý a prospešný pre životné prostredie. Poznáte však zaujímavé fakty o tomto trendovom životnom štýle? Niektoré vás možno presvedčia a zostanete vegánom už navždy! Poprípade sa ním okamžite stanete.

1. Až 80 % prípadov otravy jedlom súvisí s infikovaným mäsom.

Zdroj Mohamed_hassan

2. Populácia s počtom obyvateľov 1,3 miliardy by mala prospech z obilia, ktorým sa kŕmia hospodárske zvieratá na výrobu mäsa.

Zdroj Paz Arando

3. Zdržaním sa konzumácie mäsa pomáhate zmierniť problémy so znečistením, z ktorého 20 % spôsobuje človek a ktoré pochádza z mäsového sektora.

Zdroj Mgg Vitchakorn

4. Pšenica je ekologická a na výrobu mäsa je potrebné obrovské množstvo vody. Na výrobu pól kila mäsa je potrebné takmer 9500 litrov vody. Na výrobu pól kila pšenice je potrebných len 95 litrov vody.

Zdroj Tomasz Filipek

5. Informácie o tom, že vegáni sú zdravší, nie sú založené na mýtoch. Ako uvádza Americká dietetická asociácia, vegetariánska alebo vegánska strava vykazuje menšiu pravdepodobnosť výskytu rakoviny prostaty alebo hrubého čreva, nižší krvný tlak, cholesterol a nižšiu mieru ischemickej choroby srdca.

Zdroj Jingxi Lau

6. V USA je každú hodinu zabitých 500 000 zvierat.

Zdroj Robert Bye

7. Už len tým, že ste vegetarián, prispievate k záchrane lesov. Dochádza k odlesňovaniu, aby sa mohli použiť na pestovanie plodín na výrobu mäsitej stravy.

Zdroj Miha Rekar

8. Množstvo výrobkov zo supermarketov je vegánskych. Patria sem spracované potraviny, ako sú horké čokolády a keksíky, ktoré neobsahujú skutočné mlieko. Jedna z najlepších rád pri nakupovaní: výrobky bez cholesterolu sú väčšinou vegánske, pretože zlý cholesterol pochádza len zo živočíšnych produktov.

Zdroj Tara Clark

9. Ľudia spotrebujú na liečenie veľa antibiotík ale zvieratám sa ich podáva viac.

Zdroj Towfiqu barbhuiya

10. Vegánske potraviny majú zvyčajne nízky obsah kalórií, pretože neobsahujú nezdravé tuky.

Zdroj Nadine Primeau

Zaujímavé? Prečítajte si predošlú časť!

Zdroj

Dominika Božiková
Ahojte, volám sa Dominika. Som mamina, už druhýkrát na materskej. A aby mi úplne nepreplo, rozhodla som sa robiť aj niečo iné ako variť, pozerať dookola Labkovú patrolu a prebaľovať plienky, tak dúfam že sa Vám môj obsah bude páčiť. :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre