10 najzvláštnejších záľub na svete – 2. časť

267

Všetci máme spôsoby, ako radi trávime voľný čas. Niečo vyrábame, sledujeme šport, hráme hry. Ale niektorí sú trochu kreatívnejší. Predstavujeme vám 10 najzvláštnejších koníčkov na svete.

6. Páskové umenie

Ariadne Rodrigues/pinterest

Ide o jednoduché, elegantné umenie. Stačí keď vezmete starú kazetu, vytiahnete z vnútra obalu všetku pásku a použijete ju na vytvorenie portrétu. Tento koníček je stále dosť nový a nepoznaný, začal sa rozvíjať len pred niekoľkými rokmi.

7. Zbieranie čísiel vlakov

od PxHere

Síce je to čudné, ale je to skutočný koníček! Ľudia sledujú vlaky, a keď ich uvidia, zapisujú si čísla, ktoré sú na lokomotíve. A to je všetko. A robí to dosť ľudí.

8. Zbieranie chlpov z pupku

Laughing Squid/pinterest

Graham Barker zbiera svoje vlastné pupočné chlpy. Má Guinnessov svetový rekord, ktorý uznáva jeho zbieranie tohto materiálu už viac ako 20 rokov! Začal v roku 1984 a všetko uchováva v starostlivo označených nádobách. Na otázky, že prečo to robí, odpovedá veľmi jednoducho. „A prečo nie?“ No neviem…možno preto že je to nechutné?

9. Extrémne žehlenie

Jade Berman/flickr

Ako keby nestačilo žehliť doma, v klasických podmienkach, pri telke…nie. Ľudia proste hľadajú nezvyčajné spôsoby, ako ožehliť svoje obľúbené tričko – v extrémnych podmienkach.

Ale aby si to teda trochu spríjemnili, spolu so žehlením aj objavujú, zájdu si na turistiku, vyskúšajú horolezectvo a iné fyzické aktivity, ktorým sa normálni ľudia vyhýbajú. A to nie je všetko, dokonca usporiadali aj majstrovstvá sveta! Určite vyhrala žena, tie majú žehlenie v krvi.

10. Hikaru Dorodango

Zdroj Amy M. Youngs

Alebo leštenie špiny. Ak vám to znie divne, nič si z toho nerobte, je to divné. V podstate vytvoríte guľu z blata, odčerpáte z nej vlhkosť, potom ju postupne pokryjete jemnejšími zrnkami zeminy. Potom ručne spracujete hlinu a vyleštíte ju do lesklej gule. Robíte umenie rukami…doslova!

Zaujímavé? Prečítajte si predošlú časť!

Zdroj

Dominika Božiková
Ahojte, volám sa Dominika. Som mamina, už druhýkrát na materskej. A aby mi úplne nepreplo, rozhodla som sa robiť aj niečo iné ako variť, pozerať dookola Labkovú patrolu a prebaľovať plienky, tak dúfam že sa Vám môj obsah bude páčiť. :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre